Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

ONKOfundusz już z środkami dla chorych

Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 31.03.2017
 
 
Od grudnia w Polsce funkcjonuje ogólnopolski portal społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory – ONKOfundusz. Czy inicjatywa Polskiej Koalicji Pantów Onkologicznych i fundacji Wygrajmy Zdrowie spotkała się zainteresowaniem Polaków.?
- Użytkownicy dopiero poznają działanie portalu, ale już mamy zbiórkę, którą można nazwać sukcesem. Co prawda nie udało się uzbierać pełnej kwoty, ale środki zgromadzone na koncie Podopiecznego znacznie zbliżyły go do podjęcia dalszego leczenia – zauważa Dyrektor Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Beata Ambroziewicz.

Podopieczny, o którym mowa, dzięki zebranym środkom może poddać się nierefundowanej terapii przeciwnowotworowej, która jest dla niego ogromną szansą. Pan Alfred, który jako jeden z pierwszych zaufał ONKOfunduszowi, zebrał znaczną cześć założonej sumy.

- Zdecydowałem się na założenie konta na portalu, ponieważ dotychczasowe terapie nie przynosiły rezultatów. Lekarze zaproponowali podjęcie leczenia, które niestety nie jest refundowane. Mimo choroby pracuję, ale nie stać mnie było na całkowite pokrycie kosztów leczenia – opowiada po krótce swoją historię pan Alfred.

Historia Pana Alfreda dodaje także otuchy innym Podopieczny i jest siłą napędową dla założycieli serwisu. - Wiemy, że warto. Polacy chcą sobie pomagać, ale chcą mieć też pewność, że ich pomoc trafia do potrzebującej osoby, a nie na konto organizacji. W tym kontekście ONKOfundusz to unikalna inicjatywa; nie pobieramy opłat za prowadzenie portalu, więc jedyne korzyści z przelanych pieniędzy mają pacjenci.– podsumowuje działanie ONKOfunduszu Szymon Chrostowski, Prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Chcąc wesprzeć Podopiecznych portalu można przelać dowolną kwotę na wybraną zbiórkę. Wystarczy zalogować się na ONKOfunduszu, zostać darczyńcą i pomóc walczącym z rakiem. Suma zgromadzonych darowizn, która trafi do podopiecznego na realizację wyznaczonego przez niego celu, jest widoczna na jego profilu. Wystarczy jedno kliknięcie, by wesprzeć tych, którzy się nie poddają. Drugim sposobem na pomoc Podopiecznym jest przekazanie 1% swojego podatku na wybranego pacjenta (KRS 0000333981).
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe