Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Jakub Ociepa/Agencja Gazeta
Prof. Chłosta wyróżniony przez EBU
Autor: Krystian Lurka |Data: 02.07.2019
 
 
Prof. Piotr Chłosta, kierownik Kliniki i Katedry Urologii UJ CM, otrzymał Golden Pin EBU. To szczególne wyróżnienie nadane przez European Board of Urology za zasługi w dziedzinie edukacji i kształcenia podyplomowego w urologii w wymiarze europejskim.
Profesor Chłosta jest wybitnym specjalistą w dziedzinie urologii. Do głównych obszarów jego zainteresowań naukowych i zawodowych należą urologia onkologiczna, endourologia i urologia laparoskopowa. Jest absolwentem wydziału lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 2008 roku przewodniczy Sekcji Endourologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Od 2002 do 2012 roku pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego świętokrzyskiego w dziedzinie urologii. Był profesorem wizytującym w Universitätsklinikum für Urologie Carl Gustav Carus Dresden.

Jest autorem lub współautorem ponad 250 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych medycznych czasopismach naukowych w kraju i za granicą oraz kilkunastu rozdziałów w książkach.

Prof. Chłosta od lat współpracuje z wydawnictwem Termedia. Jest kierownikiem naukowym konferencji "Kontrowersje w urologii i uroonkologii".

European Board of Urology to organizacja non profit, która działa jako część Sekcji Urologii UEMS. Jej głównym celem jest definiowanie standardów praktyki urologicznej i kształcenia w urologii, co przekłada się na zapewnienia najwyższego poziomu opieki medycznej w zakresie urologii w Europie.

Przeczytaj także: "Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie" i "Jakub Berezowski mianowany pełnomocnikiem w Ministerstwie Zdrowia".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe