Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Profesor Jacek Jassem na czele Polskiej Ligi Walki z Rakiem
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 04.12.2018
 
 
Tagi: Jacek Jassem
Rada fundacji Polska Liga Walki z Rakiem powołała prof. Jacka Jassema na stanowisko prezesa zarządu. Rezygnację z pełnionej funkcji złożył dr Łukasz Andrzejewski.
Prof. Jassem jest kierownikiem Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem wielu towarzystw naukowych polskich i zagranicznych, autorem kilkuset oryginalnych prac naukowych i podręczników akademickich.

Uzupełniony został także skład Zarządu Fundacji o dwóch nowych członków: Natalię Łojko oraz dr n. med. Monikę Rucińską. Natalia Łojko jest radcą prawnym, specjalizującym się w problematyce dostępu pacjentów do świadczeń medycznych, szeroko rozumianym prawie farmaceutycznym oraz prawie własności intelektualnej. Dr n. med. Monika Rucińska jest Kierownikiem Katedry Onkologii Wydziału Nauk Medycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, specjalistką radioterapii onkologicznej, onkologii klinicznej, medycyny paliatywnej i psychoonkologii.

Funkcje w zarządzie Polskiej Ligi Walki z Rakiem są pełnione społecznie.

Misją Fundacji Polska Liga Walki z Rakiem jest dbałość o zdrowie i życie Polek i Polaków zmagających się z chorobą nowotworową, a celem działania stałe zwiększanie szans na ich wyleczenie oraz zmniejszanie populacyjnej zapadalności i zachorowalności na nowotwory. Fundacja powstała dzięki zaangażowaniu ponad trzydziestu osób, ekspertów reprezentujących różne zawody i środowiska, którzy uważają, że szeroko rozumiana walka z rakiem powinna być priorytetem polityki zdrowotnej w Polsce.

Podstawę programową działań Fundacji stanowi Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024. Dokument, który stawiając potrzeby pacjenta w centrum wszystkich projektowanych zadań, postuluje istotne usprawnienie organizacji walki z rakiem w Polsce, koordynację wszystkich jej elementów i optymalizację kosztów. Polski „Cancer Plan” przewiduje realizację 31 celów poprzez ponad 100 działań w 5 kluczowych obszarach: organizacji i zarządzaniu systemem zwalczania chorób nowotworowych, nauce i badaniach nad rakiem, profilaktyce, diagnostyce i leczeniu oraz jakości życia w trakcie i po zakończonej terapii onkologicznej.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe