Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner Serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
arch./ cm.umk.pl

Profesor Wojciech Zegarski uhonorowany

Źródło: KG/cm.umk.pl
Autor: Aleksandra Lang |Data: 18.10.2016
 
 
Kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK został uhonorowany za działalność kliniczną i naukową prestiżową nominacją na stanowisko przewodniczącego Sekcji Nowoczesnych Technik w Chirurgii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Profesor Wojciech Zegarski został także, podczas odbywającego się od 6 do 8 października XI Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii, wybrany do zarządu głównego tego gremium zrzeszającego polskich chirurgów zajmujących się tematyką leczenia schorzeń jelita grubego.

Profesor jest uznanym w kraju twórcą modelowych rozwiązań w zakresie nowoczesnych metod leczenia, diagnostyki i monitorowania pacjentów z rakiem jelita grubego. Został wyróżniony jako twórca wiodącego w kraju ośrodka referencyjnego, tzw. Rectal Cancer Unit, cechującego się najwyższym stopniem implementacji nowoczesnych technik laparoskopowych, małoinwazyjnych i z zakresu elektrochirurgii w Polsce. W ośrodku w ostatnich 15 latach w zakresie tylko samej chirurgii raka jelita grubego wykonano około 5000 zabiegów, z czego 10 proc. stanowiły zabiegi wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych technik małoinwazyjnych.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe