SPECJALIZACJE ONKOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pułapki w diagnostyce i farmakoterapii nowotworów
 
Działy: Polecamy
Rak to podstępny przeciwnik, mogący przybierać różne maski i zaskakiwać nieprzewidywalnym zachowaniem. Już w czerwcu odbędzie się wyjątkowa konferencja, podczas której uczestnicy nie usłyszą tylko o nowych strategiach leczenia i innowacyjnych terapiach. Tym razem eksperci zaprezentują potencjalne pułapki czyhające na specjalistów zajmujących się na co dzień diagnostyką i terapią nowotworów.
Jakich tematów mogą spodziewać się uczestnicy?
Pułapki pooperacyjnej radioterapii chorych na raka stercza z grupy wysokiego ryzyka progresji przedstawi prof. Jacek Fijuth, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji.

Nie zabraknie także odpowiedzi na pytanie czy napromienianie całego mózgu w przypadku przerzutów do mózgu u chorych na raka płuca jest wskazaniem historycznym czy nową erą zastosowań. Udzieli jej prof. dr hab. Lucyna Kępka.

Z kolei prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego prof. Piotr Chłosta zaprezentuje temat: Znikomo inwazyjne leczenie chorych na zaawansowanego raka pęcherza moczowego: mit czy rzeczywistość? Wykład pt.: "Całkowita odpowiedź patologiczna po radioterapii raka odbytnicy" wygłosi prof. dr hab. Adam Dziki. To tylko wybrane wykłady uwzględnione w programie.

Kolejną cechą wyróżniającą to spotkanie jest holistyczne podejście do problemu - w poszczególnych sesjach uwzględniono zagadnienia dotyczące pułapek diagnostyki i leczenia wybranych nowotworów u dzieci, raka żołądka, raka piersi, raka jelita grubego, raka nerki, raka płuca, nowotworów OUN oraz guzów neuroendokrynnych.

Zachęcamy do zapoznania się z ramowym programem na stronie wydarzenia!
Konferencja odbędzie się 9-10 czerwca br. we Wrocławiu.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe