Specjalizacje, Kategorie, Działy

Senat za Narodową Strategię Onkologiczną

Udostępnij:
Komisja Zdrowia przyjęła bez jakichkolwiek poprawek ustawę uruchamiającą Narodową Strategię Onkologiczną. I wyznaczył na 30 listopada termin przygotowania ostatecznej wersji dokumentu.
Celem strategii ma być jednoczesne ograniczenie liczby zachorowań na raka, jak i zmniejszenie umieralności.

- Chodzi o nadanie onkologii statusu priorytetowego, co jest w moim odczuciu jakościową rewolucją – powiedział prof. Piotr Czauderna, koordynator Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia". Oznacza to wprowadzenie wszelkich działań na zupełnie nowy poziom – dodał.

Strategia jest dokumentem szerokim, obejmującym również zdrowie publiczne. Dlatego wiele zadań będzie realizowanych przez inne ministerstwa, nie tylko resort zdrowia. Chodzi na przykład o Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji czy Ministerstwo Pracy, Polityki Społecznej i Rodziny.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii, Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.