Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

WIM w LapCo-Poland dzięki dr Andrzejowi Kwiatkowskiemu

Źródło: WIM
Autor: Marta Koblańska |Data: 26.08.2019
 
 
Dr n. med. Andrzej Kwiatkowski kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego został laureatem programu LapCo-Poland – polskiej edycji, uważanego za wzorcowy, brytyjskiego programu akredytacyjnego i szkoleniowego w dziedzinie chirurgii laparoskopowej jelita grubego.
Andrzej Kwiatkowski otrzymał dyplom laureata programu LapCo-Poland „Winner of LapCo Audit of Laparoscopic Colorectal Surgery”, a Wojskowy Instytut Medyczny został jednym z dwóch ośrodków rekomendowanych do szkolenia polskich chirurgów w ramach tego audytu.

Uzyskanie certyfikatu konsultanta LapCo-Poland potwierdza wysoką jakość chirurgii małoinwazyjnej jelita grubego w WIM. Program LapCo powstał w 2007 roku w Wielkiej Brytanii w celu przeszkolenia chirurgów w technikach małoinwazyjnych w chirurgii jelita grubego i spowodował wzrost odsetka operacji laparoskopowych z 5% do 60 % obecnie. Jest on uważany za wzorcowy model szkolenia na świecie w tej dziedzinie. Ten narodowy program udowodnił swą wysoką jakość i pozwolił na zmianę, na korzystniejszą dla pacjentów metodę leczenia, bez istotnego spadku jej jakości w trakcie jej nauczania. Aktualnie w Polsce statystki wyglądają analogicznie jak w Wielkiej Brytanii w roku 2007 - tylko od 5% do 10% operacji jelita grubego wykonywanych jest małoinwazyjnie. W związku z sukcesem program LapCo w Wielkiej Brytanii i znacznym zapóźnieniem polskiej chirurgii we wprowadzeniu techniki laparoskopowej w tej dziedzinie, powstał pomysł stworzenia polskiej edycji tego programu pod Egidą Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich (LapCo-Poland). Dla celów tego programu udało się pozyskać jego twórców tego programu - Marka Colmana i Toma Cecila.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe