Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

We Wrocławiu powstanie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Źródło: DCOPiH
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 22.04.2022
 
 
W Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH) we Wrocławiu powstanie Onkologiczne Centrum Wsparcia Badań Klinicznych (OnkoCWBK). Szpital otrzymał na ten cel grant wartości 5,5 mln zł.
DCOPiH jest jednym z siedmiu ośrodków w kraju, wybranych w ramach konkursu, w których powstaną onkologiczne centra wsparcia badań klinicznych, dofinansowane przez Agencję Badań Medycznych.

Nowo tworzone ośrodki mają tworzyć sieć współpracy, która umożliwi lepszą koordynację badań klinicznych w onkologii. Staną się też częścią istniejącej już Polskiej Sieci Badań Klinicznych, zrzeszającej ośrodki wyłonione w poprzednich konkursach organizowanych przez Agencję Badań Medycznych.

Polska Sieć Badań Klinicznych ma na celu zapewnienie jednolitego standardu realizacji badań, wysokiej jakości obsługi pacjentów oraz zwiększenie liczby realizowanych w ośrodkach komercyjnych i niekomercyjnych badań klinicznych. Dołączenie nowych siedmiu OnkoCWBK do sieci pozwoli na stworzenie nowocześnie zorganizowanej struktury, która nie będzie ustępowała podobnym strukturom w Europie.

– Dzięki powstaniu OnkoCWBK nasi pacjenci będą mieli szansę na wcześniejszy i sprawniejszy dostęp do innowacyjnych technologii, które testujemy. Liczymy, że projekt wpłynie na poprawę efektywności klinicznej i naukowej naszego ośrodka – powiedział dyrektor DCOPiH dr hab. Adam Maciejczyk.

Na zorganizowanie i rozwój Onkologicznego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych szpital otrzymał grant w wysokości ponad 5,5 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone m.in. na zakup specjalistycznej aparatury, sprzętu medycznego oraz systemów informatycznych do zarządzania badaniami klinicznymi i ich budżetem.

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.