Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pacjent Onkologiczny i Jego Rodzina

Wydarzenie dla lekarzy i pacjentów onkologicznych

Autor: Karolina Gawarzewska |Data: 03.02.2020
 
 
Walka z rakiem wiąże się z wieloma trudnościami dla osoby chorej i jej najbliższych. Należy wspomnieć nie tylko o etapach leczenia, liczbie przyjmowanych leków i problemach dnia codziennego, ale również o samopoczuciu, wsparciu i chęci do życia, które często są zachwiane i wymagają szczególnych reakcji.
Odpowiednia komunikacja i zrozumienie osoby chorej przez rodzinę i lekarzy odgrywa bardzo ważną rolę w trakcie leczenia i rekonwalescencji. Osoby chore walczą o życie, rodzina wspiera i często poszukuje środków finansowych, a lekarze każdego dnia walczą o nowe rozwiązania, aby uratować swoich pacjentów. Perspektywa każdej grupy jest zupełnie inna, choć jest jeden, wspólny cel – uzyskać zdrowie i szczęście.

W tym roku powstało miejsce, gdzie spotkają się te wszystkie grupy - w celu rozmowy, wymiany doświadczeń i wspólnego zrozumienia. Poza możliwością spędzenia wspólnego czasu, pacjent, jego rodzina i lekarze skorzystają z szerokiego wachlarza prelekcji i warsztatów, które przede wszystkim mają pomóc w przejściu tej trudnej drogi, jaką jest powrót do zdrowia i rehabilitacja chorego.

Konferencja Pacjent Onkologiczny i Jego Rodzina to jedyna w Polsce konferencja skupiająca się na interdyscyplinarnym podejściu do leczenia pacjenta przed, w trakcie i po terapii przeciwnowotworowej. To niezwykle ważne wydarzenie stworzone na miarę dzisiejszych czasów i potrzeb wielu ludzi, szczególnie borykających się od wielu lat z chorobą nowotworową.

Program konferencji został opracowany z najlepszymi psychologami i dietetykami. Zaproszeni eksperci przedstawią wiedzę, dotyczącą profilaktyki, diagnozy i leczenia oraz radzenia sobie z powikłaniami po chemioterapii, operacji, czy radioterapii.

Konferencja Pacjent Onkologiczny i Jego Rodzina odbędzie się 25 kwietnia br. w Warszawie.

Szczegółowy program Konferencji oraz panel rejestracyjny znajduje się na stronie wydarzenia:
www.pacjentirodzina.pl
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.