ONKOLOGIA
Terapia wspomagająca
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner kategorii
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wyzwania związane z „powrotem do pracy” w trwającej pandemii

Źródło: nejm.org
Autor: Anna Soboń |Data: 25.06.2020
 
 
W miarę narastania presji gospodarczej i politycznej w celu złagodzenia ograniczeń związanych z kontrolą pandemii Covid-19, przemysł, firmy świadczące usługi profesjonalne, placówki handlowe i usługowe oraz instytucje edukacyjne dążą do określenia norm chroniących pracowników, klientów studentów i uczniów.
Zdrowie publiczne stanowi minimalny standard zapobiegania chorobom, którego przestrzeganie nie jest obowiązkowe, ponadto może nie spełniać wszystkich wymogów prawnych dotyczących bezpieczeństwa osobistego pracowników i innych osób.

Klauzula „ogólnego obowiązku” bezpieczeństwa i higieny pracy nakłada na wszystkich pracodawców obowiązek podjęcia rozsądnych kroków w celu zmniejszenia ryzyka dla pracowników i klientów. Odpowiedzialne postępowanie w pandemii stanowi dla podmiotów możliwość wniesienia wkładu w zdrowie publiczne, poprzez wdrożenie tradycyjnych i innowacyjnych środków kontroli choroby, takich jak śledzenie kontaktów za pomocą aplikacji mobilnych („aplikacji”) na urządzeniach osobistych.

Massachusetts High Technology Council, jako wiodące stowarzyszenie branży technologicznej i biomedycznej w tym stanie, niedawno zgromadziło grupę ekspertów z obszaru medycyny, biznesu i prawa aby rozwiązać te problemy. W artykule, w oparciu o prace panelu ekspertów, starano się zidentyfikować główne wyzwania w zakresie zdrowia publicznego, przed którymi stoją podmioty prywatne, wznawiając działalność. Badano także sposoby, w jakie można tego dokonać najskuteczniej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

„Special Report Challenges of “Return to Work” in an Ongoing Pandemic “ Mark Barnes, J.D., LL.M., and Paul E. Sax, M.D.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe