Specjalizacje, Kategorie, Działy

Znamy już program konferencji

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Tegoroczna edycja konferencji Rak Piersi – Onkologia i Plastyka odbędzie się w Poznaniu 14 i 15 października. Już po raz szósty uznani specjaliści z Polski i zagranicy spotkają się, by omówić tematy diagnozy i leczenia tej choroby, a także zabiegów chirurgii plastycznej. Poznaliśmy właśnie obszerny program konferencji.
W trakcie spotkania uznani eksperci omówią między innymi techniki rekonstrukcji gruczołu piersiowego, leczenie raka piersi u kobiet w wieku rozrodczym, a także kwestię powikłań w chirurgii piersi. Nie zabraknie również tematów medyczno-prawnych, w tym granicy prawa pacjenta do informacji oraz obecności chirurgów w mediach społecznościowych. Łącznie przekłada się to na czternaście sesji wykładowych!

Konferencja rozpocznie się od debaty medyczno-prawnej pod hasłem „Primum non nocere” z udziałem chirurgów onkologów, adwokatów i sędziego. Jej uczestnicy zastanowią się, gdzie leżą granice prawa pacjenta do informacji i jak lekarz może zabezpieczyć się przed roszczeniami pacjenta z tego tytułu.

Tematem kolejnej sesji będzie anaplastyczny chłoniak wielkokomórkowy związany z wszczepieniem implantów piersiowych (BIA ALCL). Będzie mowa zarówno o immunologii, epidemiologii, a także algorytmie postępowania w przypadku podejrzenia BIA ALCL.

Podczas październikowej konferencji wiele uwagi zostanie również poświęcone kwestiom związanym z rekonstrukcją piersi po zabiegu chirurgicznym, w tym symetryzacji piersi, rekonstrukcji zespołu otoczaka/brodawki sutkowej, a także sposobom uniknięcia powikłań w chirurgii piersi. Pierwszy dzień konferencji zakończy sesja poświęcona rekonstrukcjom prepektoralnym, w tym porównaniu polskiej rzeczywistości ze światowymi trendami.

Rak piersi często dotyka kobiety w wieku rozrodczym – jaka jest jego specyfika i jakie są techniki zachowania płodności, o tym opowiedzą wykładowcy podczas sesji nr 8, która rozpocznie drugi dzień konferencji.

W trakcie kolejnych sesji poruszona zostanie między innymi tematyka ultrasonografii okołozabiegowej gruczołu piersiowego, technik chirurgicznych w leczeniu obrzęku chłonnego, a także aktualnych rekomendacji w diagnostyce genetycznej dziedzicznego raka piersi i identyfikacji grupy wysokiego ryzyka. Natomiast podczas drugiej części debaty medyczno-prawnej jej uczestnicy porozmawiają o obecności chirurgii w mediach społecznościowych i zaufaniu na linii lekarz–pacjent.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem!

PROGRAM
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.