Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Maciej Miłkowski: Nowe insuliny w refundacji w marcu

Źródło: MK/RMF FM
Autor: Marta Koblańska |Data: 11.02.2020
 
 
- Dwie nowe insuliny szybko dzialające znajdą się na marcowej liście leków refundowanych - zapowiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.
Kto skorzysta na refundacji? Chorujący na cukrzycę typu 1 i mający pompy insulinowe.

Chodzi o lek Fiasp Penfill. Są to insuliny krótko działające podawane w fiolce oraz we wstrzykiwaczu, w formie zastrzyków. Po wejściu preparatów na listę nowych leków refundowanych pacjenci zapłacą za nie o ponad 50 proc. mniej niż do tej pory. Będą kosztowały odpowiednio 18,07 zł (cena fiolki) i 34,08 zł (pięć zastrzyków).

Na cukrzycę typu 1 zazwyczaj chorują dzieci. Ten rodzaj cukrzycy jest mniej powszechny niż cukrzyca typu 2, ale ma w większym stopniu charakter endogenny, czyli pochodzący z wewnętrznych zaburzeń w sekrecji insuliny w trzustce, podczas gdy w cukrzycy typu 2 większe znaczenie mają czynniki środowiskowe.

Insuliny szybko działające to nowoczesny sposób uzupełniania insuliny w organizmie. Zwykle szybko doprowadzają do wyrównania stężenia oraz utrzymują jej odpowiedni poziom.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe