Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Pieniądze do wygrania za badania profilaktyczne

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Iwona Konarska
|
Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Resort zdrowia uruchamia loterię, która ma zachęcić do udziału w programie Profilaktyka 40 Plus. Pula nagród to 3,5 mln złotych.
Profilaktyka 40 Plus to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich osób powyżej 40. roku życia. Jego celem jest zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania, wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi.

– Po pandemii mamy do czynienia z jednej strony z deficytem zdrowotnym, a z drugiej ze stosunkowo niską świadomością na temat własnego zdrowia. Świadczy o tym zbyt mała liczba osób korzystających z różnych programów profilaktycznych oraz szczepień. Dlatego wciąż zachęcam do skorzystania z programu Profilaktyka 40 Plus, do zrobienia bilansu własnego zdrowia. Musimy mieć przekonanie, że regularna diagnostyka, dbanie o siebie jest podstawą życia w zdrowiu – podkreśla Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Dodaje, że w czasie pandemii dostępność do opieki medycznej i badań oferowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia była ograniczona, dlatego obecnie tak ważne jest, by ten czas zrekompensować i wykonać badania profilaktyczne.

Ze statystyk wynika, że ryzyko chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych, takich jak choroby nowotworowe, nadciśnienie, cukrzyca czy miażdżyca, znacząco wzrasta u osób powyżej 40. roku życia. Mogą zaostrzać się również choroby przewlekłe. Wczesne wykrycie schorzeń to większa szansa na skuteczne leczenie.

– Aby dodatkowo zachęcić do badań profilaktycznych, uruchamiamy loterię z atrakcyjnymi nagrodami. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby, które skorzystały z programu. Obok nagrody, którą jest zdrowie, będzie można otrzymać nagrodę rzeczową – dodaje minister zdrowia.

To już kolejna loteria w sektorze ochrony zdrowia, zachęcająca Polaków do udziału w specjalnym programie. Przypomnijmy, że od 1 lipca do 30 września 2021 r. można było zapisać się do udziału w tzw. loterii szczepionkowej w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Oferowano wówczas cztery szanse na wygranie jednej z następujących nagród:
• natychmiastowej: 500 lub 200 zł;
• nagrody miesięcznej w postaci pieniężnej (100 tys. zł dla sześciu wygrywających) lub samochodu osobowego Toyota Corolla (także dla sześciu osób);
• nagrody finałowej – dwie osoby miały szansę wylosować 1 mln zł, a dwie inne samochód osobowy Toyota C-HR.

Opracowanie: INK
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.