Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Pozostawią tylko pisemny egzamin PES?

Źródło: Ministerstwo Zdrowia/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 15.07.2020
 
 
Resort zdrowia chce zrezygnować z części ustnej egzaminu specjalizacyjnego. Rada Ministrów wydała stanowisko – w projekcie ustawy napisała, że jeśli w czasie zagrożenia epidemiologicznego nie będzie możliwe przeprowadzenie egzaminu testowego lub ustnego ze względu na bezpieczeństwo zdających, minister zdrowia może zachować tylko jedną formę.
Projekt ustawy już został skierowany do Sejmu. W związku z trwającym stanem epidemii, biorąc pod uwagę apele środowiska lekarskiego w sprawie odstąpienia od egzaminów ustnych PES w sesji wiosennej 2020 r. minister zdrowia informuje, że po wejściu w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu zamierza skorzystać z uprawnienia do odstąpienia od przeprowadzenia egzaminu ustnego PES.

Wiążącą decyzję w sprawie odstąpienia od egzaminów ustnych PES minister zdrowia będzie mógł podjąć dopiero po wejściu w życie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu i dopiero wtedy lekarze i lekarze dentyści, którzy po 13 marca 2020 r. złożyli z wynikiem pozytywnym część testową PES, będą mogli otrzymać dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu specjalisty. Ustawa powinna zacząć obowiązywać na początku sierpnia 2020 roku.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe