123RF

NRL uruchamia portal orzeczeń sądów lekarskich

Udostępnij:

Naczelna Rada Lekarska udostępniła portal prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich, który ma się przyczynić do poprawy transparentności wydawania orzeczeń w samorządzie.

Portal prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich ma na celu zgromadzenie orzeczeń wydanych przez sądy lekarskie w zanonimizowanej formie w postaci elektronicznej.

Jak przekonuje samorząd lekarski, w tej kadencji chce się on skupić m.in. na wzmocnieniu pionu odpowiedzialności zawodowej i idzie o krok dalej, jeśli chodzi o transparentność swoich działań.

– Dzięki upowszechnieniu zanonimizowanych treści orzeczeń zarówno opinia publiczna, jak i lekarze będą mogli się  zapoznać z decyzjami sądów lekarskich w sposób łatwy i szybki – tłumaczy.

NRL: projekt przyczyni się do podniesienia standardów etycznych i profesjonalnych

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski zachęca wszystkich zainteresowanych do korzystania z portalu prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich, który – jak zaznacza – będzie niezwykle wartościowym źródłem informacji dla całej społeczności medycznej oraz osób związanych z prawem medycznym.

– Jesteśmy przekonani, że ten projekt przyczyni się do podniesienia standardów etycznych i profesjonalnych w obszarze zawodu lekarskiego – zaznacza prezes NRL.

NIL na swojej stronie publikuje także uchwałę i regulamin portalu prawomocnych orzeczeń sądów lekarskich.

Przeczytaj także: „Czy sądy lekarskie potrzebują biegłych?”„Kara za narażenie zdrowia i życia pacjentki”„Orzeczenia sądów lekarskich w rejestrach NFZ i ZUS”

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.