Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

40 lat Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

Udostępnij:
Jubileuszowa gala wywołała wiele wspomnień związanych z historią PTA, była również okazją do rozmowy o planach i pomysłach na przyszłość. W trakcie imprezy osobom zasłużonym dla polskiej alergologii wręczono dyplomy.
Deklarację założycielską stowarzyszenia podpisało 187 osób, dzisiaj Polskie Towarzystwo Alergologiczne zrzesza około 1500 lekarzy alergologów, a także pediatrów i laryngologów, skupionych na alergologii klinicznej i doświadczalnej.

Towarzystwo ma swoją siedzibę w Łodzi, zostało jednak założone w Bydgoszczy i tam właśnie świętowano 40 lat jego istnienia.

Głównym zadaniem towarzystwa jest propagowanie wiedzy o alergologii, chce być ono także łącznikiem pomiędzy specjalistami różnych dziedzin w wymianie doświadczeń i realizacji projektów, mających na celu poprawę diagnostyki i leczenia chorób alergicznych. PTA prowadzi również działalność wydawniczą, współpracuje z pokrewnymi towarzystwami na arenie międzynarodowej i opracowuje programy kształcenia zawodowego lekarzy alergologów.

Warto odnotować ostatnie wydarzenie świadczące o niebagatelnym znaczeniu działalności PTA. Ministerstwo Zdrowia doceniło pracę towarzystwa nad zaleceniami, które dotyczą opieki nad uczniami z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, atopowym zapaleniem skóry i pokrzywką. Prezydent PTA, prof. Maciej Kupczyk, otrzymał oficjalne podziękowanie dla wszystkich ekspertów towarzystwa zaangażowanych w pracę nad tym dokumentem.

Termedia wydaje czasopismo naukowe Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – „Alergologia Polska – Polish Journal of Allergology”.

Życzymy kolejnych dziesięcioleci sukcesów!
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.