Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

FDA zgadza się na sprzedaż produktów tytoniu podgrzewanego

Źródło: FDA
Autor: Marta Koblańska |Data: 09.05.2019
 
 
Amerykańska FDA wydała zgodę na sprzedaż nowych produktów tytoniu podgrzewanego. Agencja wskazuje, że zawierają one mniejsze ilości toksyn niż papierosy tradycyjne.
Agencja zgadza się na wprowadzenie na rynek niektórych produktów zarówno o smaku naturalnym jak i mentolowym. Jednocześnie zastrzega, że jej autoryzacja nie wskazuje na to, że są one bezpieczne, czy zaaprobowane. Wskazuje, że wszystkie produkty tytoniowe są potencjalnie szkodliwe oraz powodują uzależnienie i zdecydowanie lepiej jest po nie nie sięgać.

Agencja podkreśla jednak, że choć tytoń podgrzewany nie może zostać uznany za produkt bezpieczny, to jednak ma znaczenie dla zdrowia publicznego biorąc pod uwagę ryzyka oraz korzyści dla całej populacji. Nadal jednak firma jest zobowiązana uwzględniać w swoich działaniach marketingowych ochronę zdrowia publicznego w szczególności młodzieży.

Ocena agencji obejmuje komponenty i składniki tytoniu, dodatki oraz ryzyka zdrowotne oraz to w jaki sposób produkty te zostały wytworzone, zapakowane i oznakowane. FDA przyznaje także, że brała pod uwagę podwyższone i obniżone prawdopodobieństwo, że dotychczasowi palacze zaprzestaną palenia papierosów oraz to, czy ci co nie palą sięgną po nie.

FDA wskazuje, że tytoń podgrzewany zawiera mniej toksycznych substancji chemicznych niż papierosy tradycyjne oraz wiele z nich jest identyfikowanych jako obecne w tytoniu podgrzewanym w mniejszych ilościach.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe