SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kongres alergii, astmy i immunologii o zmianach środowiskowych przyczyniających się do występowania chorób
Źródło: Medscape/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 28.02.2018
 
 
Zmiany środowiskowe mające miejsce na całym świecie oraz ich wpływ na choroby alergiczne oraz dróg oddechowych pozostaną w centrum zainteresowania nadchodzącego kongresu American Academy of Allergy, Asthma i Immunology (AAAAI) oraz Światowej Organizacji Alergii World Allergy Organization (WAO).
Jak wskazuje prezydent kongresu, nowymi zagadnieniami, którym zostanie poświęcona uwaga będą zanieczyszczenia powietrza oraz ich wpływ na drogi oddechowe oraz systemowe zapalenia jak również to w jakim stopniu przyczyniają się do pogorszenia kondycji tych, którzy już są leczeni.

Planowane wykłady dotyczyć będą szczególnej interakcji między genami a środowiskiem, która wpływa na zdrowie oraz choroby. Poruszona zostanie kwestia globalnego rozprzestrzeniania się chorób niezakaźnych, do których przyczyniają się warunki środowiskowe oraz zostaną zidentyfikowane możliwości poprawy ludzkiego zdrowia przez modyfikację narażenia na czynniki środowiskowe. Linda Birnbaum, autorka wykładu inaugurującego skupia się na farmakokinetycznych właściwościach związków chemicznych występujących w środowisku, mechanizmach aktywności czynników toksycznych i ich powiązaniach ze zdrowiem. Tematy, które zostaną przedstawione podczas kongresu obejmują również dyskusję jak zmiany klimatyczne wpływają na liczbę alergenów oraz inne czynniki, które tradycyjnie wywołują alergię i mogą pogarszać przebieg choroby.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe