SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Nowy inhalator cyfrowy umożliwiający podanie leków biologicznych na astmę i POCHP
 
Działy: Aktualności
Pneuma Respiratory opracowała pierwszy cyfrowy inhalator mgły, który według wczesnych badań może efektywnie dostarczać różne leki do płuc. Zdaniem eksperta z Mayo Clinic wzbudzanie oddechu oraz elektroniczne wydzielanie leków dają wiele możliwości również dla nowych terapii.
Inhalator uruchamia się automatycznie po wyczuciu uruchomienia oddechu, co pozwala lekom w postaci kropelkowej dotarcie do płuc już bez materiału napędzającego oddech. Dwa badania kliniczne pacjentów z POCHP stosujących leki o małych molekułach na astmę i POCHP oceniały inhalator przy użyciu leków rozszerzających oskrzela. Badania przedkliniczne udowodniły, że urządzenie ma zdolność dostarczania dużych, kompleksowych leków biologicznych farmakologicznie stabilnych.

Problemem chorych na astmę i POCHP jest dopasowanie właściwej techniki inhalatora i tym samym przyjmowanie oczekiwanej dawki leków zarówno w postaci proszku jak i istniejących inhalatorów odmierzających dawki.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe