SPECJALIZACJE
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
W Chinach 100 mln osób choruje na POCHP
Źródło: ScienceDaily/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 12.04.2018
 
 
POCHP obejmuje w Chinach 8,6 procent populacji dorosłych, czyli prawie 100 mln osób, wynika z badania Tulane University opublikowanego w The Lancet.
Badanie, na potrzeby którego prowadzono screening 50990 uczestników jest największą praca jaka kiedykolwiek przeprowadzono w Chinach. POCHP stanowi trzecią przyczynę zgonów w tym kraju i jest powodowana długotrwałym narażeniem na czynniki w powietrzu, w tym dym tytoniowy. Zanieczyszczenie powietrza stało się w ciągu ostatniej dekady największym wyzwaniem zdrowotnym.

Mężczyźni chorują częściej niż kobiety. Spośród 99,9 mln chorujących 68,4 mln to mężczyźni i 31,5 mln to kobiety. Większość nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest chora. Świadomym choroby jest zaledwie 2,6 procent uczestników badania. Występowanie rośnie wraz z wiekiem. Choroba jest najpowszechniejsza na terenach rolniczych.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe