Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Zmarł prof. Tadeusz Płusa

Źródło: PTChP
Autor: Iwona Konarska |Data: 15.06.2022
 
 
Profesor Płusa był znakomitym lekarzem, wybitnym specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, chorób płuc i alergologii, wychowawcą kilku pokoleń polskich alergologów i pneumonologów – czytamy w pożegnaniu zamieszczonym przez Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.
Zarząd Główny towarzystwa przypomina także, że profesor był wieloletnim redaktorem naczelnym „Pneumonologii” i „Alergologii Polskiej” oraz członkiem honorowym towarzystwa. Był także nauczycielem akademickim i prodziekanem Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

Prof. Tadeusz Płusa odszedł niespodziewanie 13 czerwca 2022 roku.

Wydawnictwo Termedia żegna eksperta, autora wnikliwych prac i wykładowcę na naszych licznych kongresach, szczególnie na dorocznym Top Medical Trends. Przed trzema laty w trakcie Top Medical Trends kapituła nagrody prof. Andrzeja Steciwki uhonorowała prof. Płusę. W laudacji czytamy o zasługach dla rozwoju medycyny rodzinnej.

Wydawnictwo Termedia składa wyrazy współczucia Najbliższym i Współpracownikom.
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.