Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Zmiany w pilotażu leczenia gruźlicy wielolekoopornej w AOS

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Monika Stelmach
|
Źródło: NFZ
Wchodzi w życie zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniające zarządzenie w sprawie umów o realizację programu pilotażowego leczenia gruźlicy wielolekoopornej w warunkach ambulatoryjnych.
Jak czytamy w uzasadnieniu do zarządzenia, przede wszystkim dodano nową procedurę, czyli „poradę lekarską z końcową rozszerzoną oceną wyników leczenia w pilotażu MDR-TB o wymaganej wartości”.

Podano także, że zmiana w zakresie § 14 ust. 5 zarządzenia MDR-TB wynika ze znowelizowanego § 7 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia ministra zdrowia z 28 września 2022 roku w sprawie programu pilotażowego leczenia gruźlicy wielolekoopornej w warunkach ambulatoryjnych, który stanowi, że centralny ośrodek koordynujący przekazuje raz na trzy miesiące do NFZ zbiorcze zestawienie danych dotyczących wskaźników realizacji programu pilotażowego.

Z uwagi na modyfikację załącznika do rozporządzenia, stanowiącego wykaz regionalnych ośrodków koordynujących, umożliwiono wszczęcie przez oddziały NFZ postępowania w celu zawarcia umowy o realizację programu pilotażowego MDR-TB przez ośrodki, które nie posiadają umowy w zakresie świadczenia opieki zdrowotnej – program pilotażowy MDR-TB – czytamy.

Rozporządzenie prezesa NFZ wraz z uzasadnieniem dostępne pod linkiem: „Zarządzenie prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie umów o realizację programu pilotażowego leczenia gruźlicy wielolekoopornej w warunkach ambulatoryjnych”.

Przeczytaj także: „Dr Adam Nowiński o najważniejszych zmianach w leczeniu gruźlicy wielolekoopornej”.

 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.