Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Zmiany w przepisach o pilotażowym programie leczenia gruźlicy wielolekoopornej

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Monika Stelmach
|
Źródło: Agata Zbieg/PAP
Zmiany dotyczące m.in. raportowania do Narodowego Funduszu Zdrowia przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie programu pilotażowego leczenia gruźlicy wielolekoopornej w warunkach ambulatoryjnych. Raporty będą przekazywane raz na trzy miesiące, a nie, jak dotychczas, raz na miesiąc.
Projekt opublikowano na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego. Wprowadza on zmiany dotyczące okresu raportowania danych, służących do pomiaru wskaźników realizacji programu pilotażowego przez centralny ośrodek koordynujący do Narodowego Funduszu Zdrowia – raporty będą przekazywane raz na trzy miesiące, a nie, jak dotychczas, raz na miesiąc.

Dodano też informację o cenie porady lekarskiej końcowej z rozszerzoną oceną wyników leczenia MDR-TB, która została ustalona na poziomie 150 zł.

– Przepis przyporządkowuje wartość dla końcowej porady lekarskiej uwzględnianej w rozliczeniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonanej w ramach programu pilotażowego – uzasadniono.

Wprowadzono także zmiany w zakresie listy regionalnych ośrodków koordynujących.

Program pilotażowy zakłada wypracowanie optymalnego modelu leczenia i nadzoru nad przyjmowaniem leków przez osoby chore na gruźlicę wielolekooporną w systemie ambulatoryjnym w połączeniu z systemem zaopatrywania w leki. W wyniku programu pilotażowego ma zostać opracowany polski model telemedycznego monitorowania leków u osób chorujących na gruźlicę wielolekooporną.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: Rozporządzenie Ministra Zdrowia
zmieniające rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego leczenia gruźlicy
wielolekoopornej w warunkach ambulatoryjnych.pdf
.


Przeczytaj także: „Dr Adam Nowiński o najważniejszych zmianach w leczeniu gruźlicy wielolekoopornej”.

 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.