Specjalizacje, Kategorie, Działy
XVI Top Pulmonological Trends

Znamy szczegółowy program XVI Top Pulmonological Trends

Udostępnij:
Szesnaście sesji specjalistycznych, w tym liczne dyskusje i warsztaty gwarantujące uczestnikom dostęp do wiedzy na temat najnowszych trendów, badań i innowacji w dziedzinie pulmonologii. To wszystko czeka na uczestników szesnastej edycji Top Pulmonological Trends.
Jeden z największych kongresów pulmonologicznych w Polsce odbędzie się w Poznaniu od 30 listopada do 2 grudnia. Jak co roku wydarzenie zgromadzi wybitnych ekspertów w dziedzinie diagnozowania i leczenia chorób układu oddechowego.

Wydarzenie rozpocznie sesja onkologiczna, podczas której zaprezentowane zostaną dostępne możliwości w obszarze diagnozowania i monitorowania raka płuc, w tym badania przesiewowe i obrazowe. Specjaliści omówią m.in. zabiegi endoskopowe i operacje torakochirurgiczne. Pierwszy dzień zakończą warsztaty poświęcone astmie ciężkiej, jak również sesja dotycząca chorób śródmiąższowych płuc i innowacji w zakresie diagnostyki.

W kolejnym dniu kongresu prelegenci przedstawią problematykę infekcji dróg oddechowych, w tym kwestię szczepień i farmakologii. Spora część wykładów będzie związana również z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc i mukowiscydozą. Poruszone zostaną też zagadnienia dotyczące sarkoidozy serca, profilaktyki przeciwzakrzepowej i powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Ostatni dzień wydarzenia to czas na omówienie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) w zakresie chorób płuc, a także wybranych pytań egzaminu testowego. Pojawi się również sesja poświęcona chorobom układu oddechowego zarówno wśród dzieci, jak i pacjentów w wieku podeszłym, m.in. RSV, pneumokokom czy powikłaniom po COVID-19. Program zakończy panel na temat gruźlicy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i rejestracji.

PROGRAM
 
Patronat naukowy portalu:

prof. dr hab. n. med. Halina Batura-Gabryel, kierownik Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
 
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.