Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Cessak wiceprzewodniczącym EMA

Źródło: BL, Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 09.10.2016
 
 
Grzegorz Cessak został wiceprzewodniczącym komitetu zarządzającego Europejskiej Agencji Leków. Organizacja powołała też grupę zadaniową ds. Brexitu. To jej zadań będzie należało wybranie miasta, gdzie znajdzie się siedziba agencji i przeniesienie jej tam z Londynu.
Polska stara się, by tym miastem była Warszawa.

Grzegorz Cessak ukończył Wydział Farmaceutyczny Akademii Medycznej w Warszawie specjalność: technologia przemysłowa. Od 2009 roku jest prezesem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Z Urzędem związany nieprzerwanie od jego powstania tj. od 2002 r. W tym czasie był m.in. bezpośrednio odpowiedzialny za europejską harmonizację dokumentacji produktów leczniczych, która została przeprowadzona w latach 2004-2008.

EMA poinformowała również o powołaniu Grupy Zadaniowej ds. Brexit. - Jej zadaniem jest nie tylko przygotowanie się do przeniesienia siedziby agencji, ale przede wszystkim zapewnienia kontynuacji całości procesów w ramach agencji bez uszczerbku dla ich ilości i jakości – czytamy w komunikacie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe