Specjalizacje, Kategorie, Działy

Trendy w Reumatologii na przełomie 2023/2024

Udostępnij:
Po raz piętnasty zapraszamy do Wrocławia na konferencję pod patronatem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, podsumowującą nowości w diagnostyce i terapii oraz postępy w badaniach medycznych w dziedzinie reumatologii.
Program konferencji został przygotowany pod kierownictwem naukowym prof. dr. hab. n. med. Piotra Wilanda, kierownika Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Podczas wydarzenia zostaną omówione wskazówki wynikające z treści wytycznych i rekomendacji europejskich w reumatologii w warunkach polskich, takich jak wytyczne EULAR w prowadzeniu tocznia rumieniowatego układowego, kryteria klasyfikacyjne ACR/EULAR zespołu antyfosfolipidowego w kontekście wprowadzania ich w praktyce, czy rekomendacje EULAR dotyczące leczenia ANCA-vasculitis.

Tradycyjnie nie zabraknie również praktycznych sesji – będą „Trudne sytuacje kliniczne” i „Zagadkowe i intrygujące przypadki, które uczą pokory”. W trakcie omawiania przypadków zaplanowano czas na dyskusję.

Konferencja odbędzie się 21 i 22 marca w Ibis Styles Wrocław Centrum, przy placu Konstytucji 3 we Wrocławiu.

ZOBACZ PROGRAM


Zarejestruj się już dziś i zdobądź praktyczną wiedzę!

REJESTRACJA
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.