Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wspólna inwestycja dla produkcji leków biologicznych

Źródło: BL, FleishmanHillard
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski |Data: 13.03.2017
 
 
Sanofi i Lonza ogłosiły nawiązanie partnerstwa strategicznego w celu wybudowania i prowadzenia w Visp w Szwajcarii, jednego z największych na świecie zakładów hodowli komórek ssaczych, przeznaczonych do produkcji przeciwciał monoklonalnych.
- Partnerstwo strategiczne w formie joint venture łączy w sobie silny rozwój leków biologicznych Sanofi z doświadczeniem firmy Lonza w projektowaniu, budowaniu, uruchamianiu i prowadzeniu najnowocześniejszych zakładów hodowli komórek ssaczych. Początkowy wkład wyniesie około 290 mln franków szwajcarskich (270 mln euro) i będzie opłacony przez obie firmy w równych częściach – czytamy w komunikacie FleishmanHillard.

Rozpoczęcie pierwszego etapu budowy zakładu przewidziane jest na rok 2017 – wymagane są jeszcze zgody organów regulacyjnych. Zakład ma być oddany do użytku w 2020 roku. Firma Lonza dotychczas wybudowała i zarejestrowała trzy podobne zakłady w Stanach Zjednoczonych i Singapurze.

- Wspólne przedsięwzięcie spółek Sanofi i Lonza uzupełnia nasze inwestycje w tworzenie własnej, wewnętrznej infrastruktury produkcyjnej i podkreśla nasze zobowiązanie do dostarczania pacjentom leczenia opartego na wysokiej jakości przeciwciałach monoklonalnych – mówi Philippe Luscan, wiceprezes wykonawczy ds. globalnych operacji przemysłowych w Sanofi. - Około sześćdziesięciu procent naszego portfolio stanowią leki biologiczne, w tym przeciwciała monoklonalne, stworzone z myślą o kluczowych obszarach, takich jak choroby sercowo-naczyniowe, immunologia i choroby zapalne, neurologia czy onkologia – dodaje.
 
Patronat naukowy portalu
prof. dr hab. Piotr Wiland – kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Redaktorzy prowadzący:
dr n. med. Marta Madej - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
dr n. med. Ewa Morgiel - Katedra i Klinika Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.