23. Bieg po Nowe Życie – młodzież startuje po raz pierwszy!

Udostępnij:
23. Bieg po Nowe Życie – największa polska inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów do przeszczepień i przybliżająca społeczeństwu ideę transplantacji jako skutecznej metody leczenia – odbędzie się 23 września. Bieg rozpocznie się o 12.00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Po raz pierwszy w Warszawie zobaczymy na trasie młodzież ze szkół ponadpodstawowych.
Już za kilka dni dawcy i osoby po przeszczepieniu narządów, osoby znane ze scen teatralnych, planów filmowych, estrady, sportowych aren, mediów oraz liczne grono partnerów i sympatyków pomaszerują z kijami do nordic walking w Biegu po Nowe Życie, by przypomnieć, jak ważne społecznie jest dawstwo narządów, i pokazać, że dzięki donacji osoby po przeszczepieniu dostają szansę na drugie życie i powrót do aktywności.

– Warszawa żyje sportem. Na stadionach czy w halach rozgrywane są spektakularne mecze na najwyższym poziomie, na ulicach odbywają się biegi masowe. Ale szczególnie poruszający jest dla mnie Bieg po Nowe Życie. Jego uczestnikom uratował życie przeszczep, a teraz oni dbają o to, by żyć pełnią życia i aktywnie. W takim biegu naprawdę każdy jest zwycięzcą – zarówno walczący o jakość życia pacjenci, jak i medycyna transplantologiczna oraz całe społeczeństwo, które ma coraz większą świadomość, że przeszczep może uratować czyjeś życie – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska, dodając: – Szczególnie cieszy mnie, że do składu sztafet dołączyli w tym roku maturzyści stołecznych szkół. To pokazuje, że młodzież wchodzi w dorosłość z dużą odpowiedzialnością, wrażliwością i poczuciem solidarności społecznej.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.