Wyślij
Udostępnij:
 
 

7. Ogólnopolska Studencka Konferencja Seksuologiczna Bezpieczna Seksualność

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 06.05.2022
 
 
20 i 21 maja 2022 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu odbędzie się 7. Ogólnopolska Studencka Konferencja Seksuologiczna Bezpieczna Seksualność. Wydawnictwo Termedia objęło wydarzenie swoim patronatem medialnym.
Swoje prelekcje podczas konferencji wygłoszą specjaliści nauk seksuologicznych, psychologicznych i ginekologicznych, co podkreśla zainteresowanie wydarzeniem oraz chęć Polaków do edukacji na temat zdrowej seksualności. Jest to wydarzenie bezpłatne, skierowane do studentów, doktorantów i lekarzy z całej Polski.

Czym jest dla nas bezpieczeństwo w seksie? Bezpieczeństwo i wiedza są nierozdzielnie powiązane, a strach ma wielkie oczy. Póki nie mamy pewnej wiedzy, boimy się niektórych rzeczy, a w tym konkretnym przypadku – seksualności.

Brak wiedzy na temat sposobów rozmowy powoduje ogromny brak porozumienia między partnerami, a brak umiejętności stawiania granic, dawania i proszenia o świadomą zgodę sprawia, że wiele młodych osób, świadomie lub nie, doznaje przemocy seksualnej. Ogromnie ważne jest uświadomienie Polaków i Polek o tym, że seksualności nie można sprowadzać do samego seksu – to również sfera emocjonalna. Dlatego właśnie, już po raz siódmy, organizowana jest powyższa konferencja.

Rejestracja uczestników biernych zaczęła się 4 maja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Przydatne linki:

profil Studenckiego Koła Naukowego Seksuologii i Psychologii Klinicznej na FB

profil Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej na FB

profil Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej na Instagramie

wydarzenie na Facebooku
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.