Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Amazon Clinic, czyli dostarczymy ci zdrowie

Źródło: Medscape
Autor: Iwona Konarska |Data: 16.11.2022
 
 
Amazon uruchomił w 32 stanach USA najnowszą wersję wirtualnej opieki medycznej – Amazon Clinic. Firma podkreśla, że usługa jest wygodna i skraca oczekiwanie np. na diagnozę.
Oferta dotyczy około 20 dość typowych schorzeń – między innymi stanu zapalnego zatok, trądziku czy sezonowej alergii. Dzięki Amazon Clinic można również uzupełnić pewne systematycznie zażywane leki, gdy ich zapas się wyczerpuje, na przykład na migrenę czy astmę.

Usługa jest płatna i nie obejmuje jej ubezpieczenie. Poszczególne stany wprowadzają własne stawki, na cenę wirtualnej opieki wpływa również rodzaj schorzenia. Panuje zatem różnorodność cen, dodatkowo niektóre stany w wybranych schorzeniach (egzema) oczekują wcześniejszej diagnozy.

Jak to działa? W specjalnej wyszukiwarce Amazon Clinic wpisuje się rodzaj schorzenia i stan, w którym ma być udzielona usługa zdrowotna. W informacji zwrotnej znajduje się między innymi czas oczekiwania na konsultację.

Nie opublikowano jeszcze listy stanów, w których można skorzystać z tej formy wirtualnej opieki medycznej. W niektórych regionach jest ona niedostępna z przyczyn prawnych.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.