Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Dwudniowa debata o zdrowiu – w czasie teraźniejszym i w przyszłym

Autor: Iwona Konarska |Data: 05.10.2021
 
 
V Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny i XV Hospital & Healthcare Management, największe wydarzenie systemowe, rozpoczyna się już za kilka dni. 13 i 14 października zapraszamy do uczestnictwa w kilkunastu panelach specjalistycznych.
By lepiej radzić sobie z przyszłymi wyzwaniami, warto uczestniczyć w dwudniowych dyskusjach i wymianie poglądów. Od czasu zeszłorocznego spotkania scenariusz w dużej części pisała nam pandemia. Jej przebieg w przyszłości to wielka niewiadoma, którą wprowadziliśmy do dwudniowych rozmów.

Do debaty zaprosiliśmy panelistów, którzy na co dzień analizują polską codzienność w ochronie zdrowia, a także praktyków wdrażających zmiany. Tych przedstawiających rzeczywistość, i tych, którzy chcą, by w przyszłości w ochronie zdrowia obowiązywały inne reguły.

Wśród zaplanowanych paneli znalazły się takie tematy jak m.in.: przesłanki całościowej naprawy systemu ochrony zdrowia, holenderska reforma ochrony zdrowia (zapoczątkowana przez Komisję Wisse Dekkera) czy rekomendacje dotyczące kompleksowej optymalizacji polskiego systemu ochrony zdrowia.

Panele przygotowywane są wraz z wybitnymi ekspertami: prof. dr hab. Anną Wilmowską oraz dr. Mieczysławem Błońskim z Uczelni Łazarskiego. Z kolei sesję inauguracyjną Kongresu Wizja Zdrowia poprowadzi prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski z GUMed wraz z ekspertami PAN. Sesji pt. „Antynomie w systemie ochrony zdrowia” przewodniczyć będzie trzech znakomitych ekspertów: prof. Michał Kleiber, prof. Krzysztof Opolski i prof. Tomasz Zdrojewski. O polityce zdrowotnej debatować będą: prof. Grzegorz Gielerak z WIM i prof. Cezary Włodarczyk z UJ. Punkt widzenia Ministerstwa Zdrowia przedstawią: prof. Janusz Opolski z WSEiZ i dr Krzysztof Chlebus z GUMed. Onkologia to temat najbliższy prof. Piotrowi Rutkowskiemu z NIO, a kardiologia – prof. Mariuszowi Gąsiorowi z SCChS, zaś zdrowie publiczne omówią prof. Wojciech Hanke z IMP i prof. Grzegorz Juszczyk z NIZP PZH – PIB.

Niezwykle ważne będą również panele dotyczących ustawy o jakości leczenia czy nowych zawodów medycznych, współorganizowane przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali. Oba tematy z dnia na dzień są coraz goręcej dyskutowane.

Ważną częścią pierwszego i drugiego dnia kongresu będą panele poświęcone polityce lekowej, procedurze refundacyjnej oraz wizji zdrowia w wybranych obszarach, takich jak: choroby płuc, neurologia, onkologia, choroby cywilizacyjne i inne. Będą to m.in.: choroby nowotworowe, czyli onkologia – jej potrzeby, możliwości i oczekiwania. Tu osobnym tematem będzie zdrowie kobiet. Inne tematy to choroby rzadkie, procedura refundacyjna oczami pacjentów i lekarzy, fundusz medyczny a przełomowe terapie.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w formule stacjonarnej, choć będzie także możliwość zdalnego uczestnictwa panelistów oraz widzów w poszczególnych panelach. Na stronie wydarzenia będzie możliwość odtworzenia paneli, a relacje zamieścimy w kolejnym wydaniu czasopisma „Kurier Medyczny”.

Więcej o Wizji Zdrowia – a także konferencji XV Hospital & Healthcare Management – na stronie internetowej: https://www.termedia.pl/Konferencja-V-KONGRES-WIZJA-ZDROWIA.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe