Materiały prasowe KIF

Fizjoterapeuci chcą być coraz lepsi

Udostępnij:
Krajowa Izba Fizjoterapeutów podsumowała 29 lutego zrealizowany dzięki środkom Unii Europejskiej projekt FIZJO-LEARNING, w którym wzięło udział prawie 16 tys. fizjoterapeutów. O efektach poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się pod hasłem „Bądź coraz lepszy w tym, co robisz”.
W ramach projektu FIZJO-LEARNING odbyło się 901 szkoleń stacjonarnych, a na specjalnej platformie FIZJA opublikowano 142 szkolenia online. Kursy obejmowały osiem dziedzin fizjoterapii.

Projekt FIZJO-LEARNING doceniony przez Ministerstwo Zdrowia
Prezes KRF dr Tomasz Dybek podkreślił, że fizjoterapeuta to samodzielny zawód zaufania publicznego, samodzielny zawód medyczny, i że fizjoterapeuci mają świadomość konieczności dokształcania się, stałego podnoszenia kompetencji. Stąd wynika duże zainteresowanie projektem FIZJO-LEARNING, który jest największym przedsięwzięciem od początku istnienia izby, czyli od 6 lat.

– Niezmiernie miło mi było słyszeć, że projekt został doceniony przez Ministerstwo Zdrowia. Pod koniec jego trwania zostaliśmy docenieni poprzez kolejną transzę środków na sfinansowanie szkoleń stacjonarnych i szkoleń online. Tym projektem postawili państwo poprzeczkę bardzo wysoko. Jestem z państwa bardzo dumny – chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu – pracownikom izby, Ministerstwa Zdrowia i przede wszystkim koleżankom i kolegom fizjoterapeutom, którzy brali udział w szkoleniach – mówił prezes KRF.

Beata Kontrowicz, główny specjalista w Wydziale Oceny i Monitorowania w Departamencie Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia, pogratulowała izbie realizacji projektu. Zaznaczyła, że miała przyjemność przyglądać się całemu procesowi – od początku wdrażania koncepcji projektu, od sporządzania ogólnych założeń, poprzez konkretną realizację, zaplanowanie zadań i osiągnięcie zaplanowanych wskaźników. Wyraziła nadzieję, że również w przyszłości takie projekty będą realizowane przez KIF, ponieważ zawód fizjoterapeuty w dobie obecnych chorób cywilizacyjnych jest niezwykle potrzebny.

Prawie 30 proc fizjoterapeutów podniosło swoje kompetencje
Doradca ds. projektów w KIF Arkadiusz Dziubaszewski wraz z kierownikiem działu projektów oraz doskonalenia zawodowego Hanną Galec przedstawili szczegółowe statystyki dotyczące projektu. Wskazywali, że dzięki temu przedsięwzięciu prawie 28 proc. aktywnych zawodowo fizjoterapeutów podwyższyło swoje kompetencje.

Zwracali uwagę, że zakres merytoryczny został przygotowany we współpracy eksperckiej fizjoterapeutów oraz lekarzy.

W konferencji prasowej 29 lutego wzięli udział: prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Tomasz Dybek; główny specjalista w Wydziale Oceny i Monitorowania w Departamencie Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia Beata Kontrowicz; doradca ds. projektów w KIF Arkadiusz Dziubaszewski, kierownik działu projektów oraz doskonalenia zawodowego Hanna Galec; ekspertki, które prowadziły szkolenia – dr hab. Małgorzata Domagalska-Szopa, dr n. med. Marta Jokiel oraz lek. specjalista ortopedii i traumatologii dr n. med. Joanna Wałecka; uczestnik szkoleń dr Piotr Turmiński. Konferencję prowadziła Renata Jeziółkowska.

Przeczytaj także: „Fizjoterapeuci przeciwko aplikacji FSR”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.