Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Irena Rej ponownie prezesem Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA

Źródło: Izba Gospodarcza FARMACJA POLSKA
Redaktor: Iwona Konarska |Data: 20.09.2022
 
 
Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA powołano zarząd na nową, trzyletnią kadencję – na stanowisko prezesa została wybrana Irena Rej, pełniąca tę funkcję nieprzerwanie od 30 lat.
Irena Rej jako prezes Izby odpowiada za działania na rzecz poprawy jakości tworzenia prawa w obszarze ochrony zdrowia. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorców reprezentujących sektor farmaceutyczny. Izba we wszystkich podejmowanych aktywnościach dąży do uznania strony społecznej jako ważnego partnera merytorycznego w procesie legislacyjnym oraz kształtowaniu otoczenia instytucjonalnego systemu ochrony zdrowia.

– Bardzo się cieszę, że będę mogła w dalszym ciągu realizować misję Izby Gospodarczej FARMACJA POLSKA. Przed nami wciąż wiele wyzwań, które – mam nadzieję – przyczynią się do wypracowania jak najlepszych rozwiązań w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Nasza organizacja jest nie tylko głosem branży farmaceutycznej, chcemy również, aby nasze działania prowadziły do poprawy losu polskich pacjentów. Stawiamy na stały dialog oparty na racjonalnych argumentach – podkreśliła Irena Rej.

Pozostali wybrani
Wiceprezesem do spraw producentów został Krzysztof Adamcewicz (Roche), a wiceprezesem do spraw hurtu Bartosz Kędzierski (Pelion).

Pozostali członkowie zarządu to:
– Andrzej Bajor (Boehringer Ingelheim),
– Wiktor Napióra (Hurtap),
– Agnieszka Buksowicz (APC Instytut),
– Aneta Grzegorzewska (Gedeon Richter Polska),
– Tomaž Indihar (KRKA Polska),
– Barbara Mierzejewska (Takeda Pharma).

O organizacji
Izba Gospodarcza FARMACJA POLSKA to najstarsza reprezentatywna organizacja branżowa zrzeszająca ponad 120 podmiotów, wśród których znajdują się czołowi krajowi i zagraniczni producenci leków – generycznych i innowacyjnych, oraz największe hurtownie farmaceutyczne, a także firmy pracujące na rzecz branży farmaceutycznej. Izba jako jedyna organizacja branżowa przyjmuje i rozpatruje indywidualne sprawy zrzeszonych podmiotów, które stanowią podstawę działań zmierzających do systemowych rozwiązań.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.