Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum własne

Jak usprawnić zarządzanie podmiotami leczniczymi? ►

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 08.10.2021
 
 
W trakcie sesji Prometriq MBA podczas V Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny i XV Hospital & Healthcare Management zastanowimy się nad możliwością pełnienia przez menedżerów podmiotów leczniczych wyznaczonej im funkcji – zapowiada dr Piotr Szynkiewicz, prezes Prometriq Akademia Zarządzania w Sopocie.
– Zanotowaliśmy już w Polsce pierwszy przypadek rezygnacji z pracy dyrektora dużego szpitala publicznego, który uznał, że nie ma realnej możliwości wpływania pozytywnie na sytuację finansową i kadrową w powierzonej mu jednostce. Może się okazać, że to jest pierwsza z wielu podobnych decyzji. Równocześnie pojawiają się głosy, że kompetencje menedżerów polskich szpitali są zbyt niskie, że potrzebna jest poprawa tych kompetencji, certyfikowanie, a nawet stworzenie certyfikowanego korpusu menedżerskiego, być może też istotne zmiany kadrowe – mówi prezes Szynkiewicz.

– Gdzie leży prawda? Czy niedomaga system, czy menedżerowie? Nie będziemy się nad tym zastanawiać, bo opinie menedżerów na ten temat są jednoznaczne W trakcie panelu chcielibyśmy przedstawić naszą konstruktywną propozycję dotyczącą optymalizacji wykorzystania zasobów poprzez bezpieczną deregulację – dodaje prezes Prometriq.

Prezes Szynkiewicz zaprasza do podzielenia się opinią o możliwych zmianach systemowych prowadzących do usprawnienia zarządzania podmiotami leczniczymi. Ankieta na ten temat jest dostępna pod adresem: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepvVE4EG_ghCSJfP_ks8wH10GAF8OuszpHIJm6mmmXp5zSgQ/viewform?usp=sf_link

Badanie jest anonimowe. Ankieta jest skierowana głównie do menedżerów szpitali, niemniej opinia innych ekspertów też będzie uwzględniona. Ankietę należy wypełnić do końca 11 października. Wyniki badania w formie zbiorczej zostaną przedstawione 14 października podczas panelu Prometriq MBA w ramach XV Hospital & Healthcare Management. Początek o godz. 15.40.

Wnioski zostaną przekazane do Ministerstwa Zdrowia oraz opublikowane na stronie www.Prometriq.pl/mba-online.

– Liczymy na to, że głos środowiska menedżerów będzie zauważony, a wyrażona w badaniu opinia przyczyni się do uruchomienia prac prowadzących do poprawy warunków funkcjonowania szpitali – mówi prezes Szynkiewicz.


V Kongres Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny i XV Hospital & Healthcare Management odbędzie się 13 i 14 października.Więcej o Wizji Zdrowia, a także konferencji XV Hospital & Healthcare Management – na stronie internetowej: https://www.termedia.pl/Konferencja-V-KONGRES-WIZJA-ZDROWIA. 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe