Archiwum

Jaskółka Nadziei dla Agnieszki Starewicz-Jaworskiej

Udostępnij:
Z rąk Krystyny Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Jaskółkę Nadziei odebrała dr Agnieszka Starewicz-Jaworska, dyrektor wydawniczy „Kuriera Medycznego” i dyrektor oddziału warszawskiego Termedii („Kurier Medyczny” i „Menedżer Zdrowia”).
Podczas uroczystej gali 11. Forum Pacjentów Onkologicznych Jaskółkami Nadziei zostały uhonorowane osoby i programy, które przyczyniają się do poprawy leczenia onkologicznego i sytuacji chorych na nowotwory.

Jaskółki Nadziei otrzymali także: prof. Iwona Hus, dr Katarzyna Pogoda, posłanka Barbara Dziuk i prof. Maciej Krzakowski.

Gratulujemy!

Krystyna Wechmann zwróciła uwagę, że w pracy, jako dyrektor wydawniczy, Agnieszka Starewicz-Jaworska dba o walory edukacyjne zamieszczanych artykułów. Głos z sali podziękował za udostępnianie tak wielu treści nie tylko lekarzom, specjalistom, lecz także pacjentom, którzy szukają rzetelnych informacji, szczególnie na stronie internetowej Termedii.

Agnieszka Starewicz-Jaworska podkreśliła, że Jaskółka Nadziei i dla niej, i dla wydawnictwa Termedia to nie tylko wyróżnienie, ale i nobilitacja.

Symbol wspierania pacjentów onkologicznych wręczony został w czasie szczególnych obrad, jakimi jest ich forum. Spotykają się tu eksperci, pacjenci i decydenci, m.in. obecny w czasie debat wiceminister Maciej Miłkowski. Taki dobór dyskutantów umożliwia wypracowanie konkretnych rozwiązań wdrażanych później w życie.

Warto podkreślić, że 11. Forum Pacjentów Onkologicznych „Pacjent dla systemu czy system dla pacjenta” odbywa się w tym roku w szczególnym momencie, gdy zachodzą duże zmiany w organizacji leczenia onkologicznego: ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej była już w Sejmie i oczekuje na podpis prezydenta.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.