Konferencja i wystawa z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w Senacie RP

Udostępnij:
Fundacja Transplantacja Liver Strong jest pomysłodawcą i współorganizatorem konferencji w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji w Parlamencie RP, która odbędzie się 27 stycznia 2022 roku w Senacie RP o godzinie 11.00.
Konferencji będzie towarzyszyć wystawa pt. „Bioniczna rewolucja. Fascynująca opowieść o powstaniu 3D bionicznej trzustki”, przygotowana przez Fundację Badań i Rozwoju Nauki. Partnerami są Fundacja Badań i Rozwoju Nauki oraz Stowarzyszenie Życie po Przeszczepie, a gospodarzem i współorganizatorem jest Senat RP.

Obecny będzie niemal cały kwiat polskiej transplantologii, naturalnie poza organizacjami pacjentów. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. Rzecznik Praw Pacjenta, Poltransplant, Ministerstwo Zdrowia, Polskie Towarzystwo Transplantacyjne i oczywiście marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, który jest również transplantologiem. Konferencję poprowadzi pani senator prof. Alicja Chybicka, która jest przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Transplantacji i Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci w Senacie, jako gospodarz i współorganizator tego pięknego i doniosłego wydarzenia, które będzie doskonałą okazją nie tylko do prezentacji obecnej działalności zaproszonych gości, ale również da możliwość do choć skromnej integracji środowiska, pomimo sytuacji pandemicznej.

Wydarzenie jest bez wątpienia bardzo wyjątkowe i to z kilku powodów. Mianowicie, ogromnym walorem tej konferencji jest fakt, że jest to inicjatywa czysto pacjencka, reprezentowana przez skromną, acz niezmiernie ambitną i pracowitą fundację, która pomimo krótkiego stażu zdołała osiągnąć tak wiele dla swoich pacjentów oraz całego środowiska, czego przykładem jest choćby właśnie ta konferencja.

Ponadto, zaproponowane tematy wystąpień prelegentów zabiorą uczestników najpierw do pięknych źródeł polskiej transplantologii, by ostatecznie przenieść ich do nieprawdopodobnych i spektakularnych – jak się obecnie wydaje – rozwiązań, które już niedługo mogą stać się naszą rzeczywistością. A wszystko to w sercu polskiej demokracji, jakim jest Parlament RP.

Konferencję rozpocznie uroczyste otwarcie wspomnianej wystawy w holu na parterze budynku Senatu RP o godzinie 11.00, po czym nastąpi konferencja prasowa w tradycyjnym miejscu na pierwszym piętrze. Później odbędzie się uroczyste otwarcie części zasadniczej konferencji w Sali Plenarnej Senatu RP.

Konferencję będzie można śledzić na żywo na:

www.senat.gov.pl/transmisje
www.facebook.com/SenatRP

Wydawnictwo Termedia objęło konferencję swoim patronatem.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.