Wyślij
Udostępnij:
 
 

Kontrowersje pod znakiem przypadków klinicznych

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 16.05.2022
 
 
Warsztaty praktyczne, dyskusje oraz olbrzymia porcja analiz opartych na konkretnych sytuacjach klinicznych to osie niezwykle obszernego programu konferencji Kontrowersje i Postępy w Reumatologii, która odbędzie się już od 26 do 28 maja w Krakowie.
Organizatorzy wraz z kierownictwem naukowym – prof. dr. hab. n. med. Markiem Brzosko, dr. hab. n. med. prof. KAAFM Zbigniewem Żuberem oraz dr. hab. n. med. prof. KAAFM Bogdanem Batko – przygotowali tym razem nieco inną, ale bardzo atrakcyjną formułę spotkania. Wystąpienia będą krótsze, dzięki czemu niezbędna wiedza zostanie skondensowana do najistotniejszych treści. Wystąpień będzie zarazem więcej, co pozwoli wszystkim uczestnikom znaleźć w programie najbardziej interesujące treści, którymi zajmują się na co dzień.

Dużym zainteresowaniem cieszą się otwierające konferencję bezpłatne warsztaty praktyczne. Dostępne są jeszcze miejsca na zajęcia poświęcone MRI osiowej SpA i nie tylko. By wziąć w nich udział, wystarczy zarejestrować się najpierw na wydarzenie, a następnie na warsztaty.

Program Kontrowersji i Postępów w Reumatologii w dużej mierze wypełnią studia przypadków klinicznych – choćby pierwszą sesję zatytułowaną „Przypadki Szczęśliwa 7”, w trakcie której na każdy z siedmiu omawianych przypadków naukowcy poświęcą dokładnie siedem minut. Nie zabraknie tu tematów intrygujących i trzymających w niepewności co do treści. Czego może dotyczyć wykład „Smok niekoniecznie wawelski”? Odpowiedź już pierwszego dnia konferencji.

Wśród prezentowanych treści nie zabraknie oczywiście aktualności ze świata badań medycznych czy chorób rzadkich. Jak skutecznie leczyć chorobę Stilla, jak rozpoznać chorobę Gauchera czy chorobę Castlemana, co nowego w leczeniu biologicznym w RZS, jakie są najnowsze zalecenia EULAR względem terapii RZS i ŁZS to z pewnością istotne kręgi wiedzy dla każdego reumatologa. Sporo będzie również tematów interdyscyplinarnych z pogranicza reumatologii i dermatologii czy onkologii. Uwagę lekarzy zwrócić powinna także wyjątkowa sesja podatkowo-prawna, w trakcie której mowa będzie nie tylko o zmianach w podatkach, które mają wejść w życie już w lipcu, ale też o prowadzeniu działalności gospodarczej czy ryzyku upadłości.

Dopełnieniem programu Kontrowersji i Postępów w Reumatologii są debaty. Drugiego dnia, w piątek 27 maja, eksperci zastanowią się kolejno nad standardami leczenia pacjenta z RZS, przypadkami mylnie postawionej diagnozy oraz nieskutecznego leczenia, by na koniec przejść do tytułowych kontrowersji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski i prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY PROGRAMU


Na Kontrowersje i Postępy w Reumatologii zapraszamy do Krakowa od 26 do 28 maja. Konferencja odbędzie się w hotelu Holiday Inn.

REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.