Wyślij
Udostępnij:
 
 
Kraków już niedługo doczeka się kliniki ortopedycznej na światowym poziomie
Źródło: AL/mat.pras.
Autor: Aleksandra Lang |Data: 13.09.2018
 
 
Jedno z najnowocześniejszych w Polsce centrów diagnostyki i terapii ortopedycznej powstaje w Krakowie. Projekt wnętrz zachwyca.
EFFI Orthopedical Clinic oferować będzie usługi medyczne w zakresie ortopedii, medycyny sportowej i traumatologii narządu ruchu. W klinice, oprócz nowoczesnych procedur, jak np. badanie Total Body Scan czy domowe doustne leczenie przeciwbólowe, dostępne będą też: rehabilitacja, psychoterapia, life coaching.

Klinika powstaje w XIX-wiecznym parku, wśród dawnych zabudowań rodziny Potockich, położonych w krakowskiej dzielnicy Olsza.

Zespół kliniki tworzą ludzie z pasją i ogromnym doświadczeniem. To specjaliści najwyższej klasy, którzy planując leczenie sięgają po niestandardowe i nowatorskie rozwiązania. Wnętrza budynku są projektowane w taki sposób, aby ograniczyć dystans pomiędzy lekarzem i pacjentem. ‘Stawiamy na partnerstwo, współpracę i poznanie pacjenta. Stąd główną ideą kliniki będzie personalized medicine – chcemy współpracować z pacjentem i zoptymalizować terapię, aby pasowała do jego charakteru, możliwości i determinacji. W oparciu o to chcemy dopasować metody i harmonogram leczenia. Zdyscyplinowany i zdeterminowany pacjent będzie u nas miał spersonalizowaną ścieżkę leczenia, w takim samym stopniu jak pacjent, który przy rozległym urazie potrzebuje w pierwszej kolejności odbudowy psychicznej, co dopiero później pozwoli nabrać mu wiary w leczenie i rehabilitację’ - mówi pomysłodawca i założyciel kliniki, doktor Łukasz Budziaszek.
To on też stoi na czele EFFI. Od 2010 roku, jako aktywny zawodowo ortopeda, zajmuje się sprawnością ludzi w życiu codziennym i sportowym. Szuka też nowych rozwiązań umożliwiających optymalizację czasu niezbędnego do powrotu pacjenta do pełnej formy po urazie. W ramach swojej praktyki lekarskiej wykonuje 1500 operacji rocznie. - Zajmuję się sprawnością ludzi w życiu codziennym i sportowym. Moją pasją jest dążenie do doskonałości, poszukiwanie nowych rozwiązań. Celem jest umożliwienie pacjentowi osiągnąć więcej, przekraczać bariery i, w możliwie najkrótszym czasie, wrócić do formy. Opiekę nad osobami z urazami opieram na rzetelnej diagnozie. Ta nie jest możliwa bez wykorzystania najbardziej aktualnej wiedzy i dostępnych metod badań. Następnie wspólnie z pacjentem i rehabilitantem określam cele oraz precyzyjnie planuję drogę do ich osiągnięcia – mówi doktor Budziaszek o swojej pracy.

Kolejną, po medycynie spersonalizowanej, cechą wyróżniającą EFFI Orthopedic Clinic, jest niezwykle nowatorskie podejście do zastosowanych w klinice rozwiązań architektonicznych. Jak podkreśla Żaklina Nowodworska, architekt, która projektowała wnętrze kliniki jednym z celów w czasie kreacji wnętrz było stworzenie środowiska przyjaznego pacjentowi: Budynek zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby na pozytywne samopoczucie pacjentów miał wpływ nie tylko perfekcyjnie przygotowany personel, ale również charakter obiektu, który opracowaliśmy w duchu well-being. Wiele badań w zakresie rekonwalescencji dowodzi, że klimat miejsca, w którym prowadzona jest terapia może w znaczącym stopniu wpłynąć na efekty terapii. Z tego właśnie powodu architektura budynku i jego otoczenie przygotowywane są w sposób, który pozwala oddziaływać na zmysły, koić stres, przygotowywać pacjenta na terapię i pozwolić mu się skupić na leczeniu – mówi Żaklina Nowodworska.

Klinika zbudowana została od zera, powstała w ciągu kilkunastu miesięcy. Już jesienią otwarta zostanie część diagnostyczna, zabiegowa oraz regeneracyjna, a w przyszłości ma zacząć również działać dzienny oddział chirurgiczny. Do czasu zakończenia jego budowy zabiegi chirurgiczne wykonywane będą w jednym z renomowanych krakowskich szpitali.

- Wielu biznesmenów, których wypadek wykluczałby z zawodowej aktywności stara się uchronić przed stratami i jeździ na leczenie i rehabilitację do renomowanych klinik w całej Europie, narażając się na bardzo wysokie koszty terapii. Chcę odwrócić ten trend oferując pacjentom wysokiej klasy leczenie w Polsce, co ograniczy im uciążliwości związane z wielogodzinnymi podróżami do innych krajów - mówi Łukasz Budziaszek. Tworzona klinika, swoją ofertę będzie kierować do wszystkich, którzy liczą na najwyższy poziom usług medycznych i rehabilitacyjnych. Wśród metod diagnostyki, które będą dostępne w klinice z pewnością dużym powodzeniem cieszyć się będzie Total Body Scan. Badanie zbliżone do wysokiej klasy rezonansu magnetycznego można najkrócej określić jako metoda przesiewowej diagnostyki ciała, pozwalająca na badanie ogólnego stanu zdrowia z analizą uchwytnych zmian. Dzięki badaniu uzyskujemy zdjęcia wnętrza organizmu w pełnym kolorze i rozdzielczości 4K, pozwalające zaplanować leczenie i dalszą szczegółową diagnostykę w oparciu o jego faktyczny stan. Klinika oferować będzie również interwencyjną terapię pacjenta w jego miejscu zamieszkania, a także wsparcie psychologiczne osób, które po urazach wymagają pomocy doświadczonego terapeuty.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe