Archiwum firmy

Liderzy Medycyny 2022: Gilead, czyli społeczna odpowiedzialność biznesu

Udostępnij:
Charakterystyczna, widoczna na zdjęciu czerwona kokardka to symbol walki ze stygmatyzacją osób z HIV, jak również edukacji, szczególnie promującej profilaktykę, tak ważnej dla Gilead Sciences Poland sp. z o.o.
13 grudnia 2022 r. kapituła wyłoniła zwycięzców 22. edycji konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. Tytuł Lidera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjna otrzymała firma farmaceutyczna Gilead Sciences Poland sp. z o.o.

Nagrody przyznano w kategoriach:
– Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne,
– Menedżer Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – placówki prywatne,
– Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital.

Wyłoniono również:
– Lidera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne,
– Lidera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – media i public relations,
– Lidera Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna,
– Osobowość Roku 2022 w Ochronie Zdrowia,
– Ambasadora Zdrowia.

Przyznano także nagrody specjalne „Kuriera Medycznego” i „Menedżera Zdrowia”.

Codziennie przedstawiamy zwycięzcę w jednej z kategorii.

Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjna
Gilead Sciences to amerykańska firma farmaceutyczna, która od 12 lat obecna jest w Polsce. Jej głównym celem było do tej pory dostarczanie polskim pacjentom innowacyjnych terapii chorób zakaźnych, takich jak zakażenia HIV, HBV i HCV, a w ostatnich dwóch latach również SARS-CoV-2, wirusa odpowiedzialnego za epidemię COVID-19.

W tym roku kapituła konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny zdecydowała się uhonorować firmę główną nagrodą – Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia w kategorii działalność edukacyjna, doceniając w ten sposób ponadprzeciętny wkład w edukację zdrowotną Polaków.

Michał Kaźmierski, dyrektor generalny Gilead Sciences Poland sp. z o.o., i Paweł Mierzejewski, dyrektor ds. relacji zewnętrznych, tłumaczą, że od początku działalności w Polsce firma zdecydowała się dać coś od siebie również polskim pacjentom. Tym czymś jest wiedza, implementowana w większych i mniejszych kampaniach edukacyjnych oraz świadomościowych.

Jak wyzwanie pandemii wpłynęło na działalność firmy? – Gilead od pierwszych dni udostępniał wiedzę, którą dysponował zarówno w ramach współpracy z decydentami, jak i poprzez kampanie edukacyjne skierowane do przedstawicieli zawodów medycznych zaangażowanych w walkę ze skutkami epidemii. Dodatkowo zaangażowaliśmy do współpracy ekspertów klinicznych i wspólnie z nimi prowadzimy działania edukacyjne – mówi Michał Kaźmierski.

Motywem od lat jest edukacja związana z zakażeniami, m.in. HIV. – Jednego roku bardziej stawiamy na walkę ze stygmatyzacją i wykluczeniem, w kolejnym na profilaktykę, a kiedy indziej na szeroko pojęty dobrostan osób zakażonych, ich integrację i dostęp do benefitów społecznych, na poziomie równym z pozostałą częścią społeczeństwa. Epidemia HIV ewoluuje, zmieniają się też potrzeby samych zakażonych, jednak pewne sprawy pozostają niezmienne – mówi Paweł Mierzejewski.

W kategorii Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność edukacyjna przyznano również wyróżnienia.
Otrzymali je:
– Naukowa Fundacja Polpharmy,
– Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
– Fundacja Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.

Wszystkie nagrody zostaną wręczone 25 stycznia 2023 r. podczas uroczystej gali konkursu w Zamku Królewskim, której towarzyszyć będzie konferencja Priorytety w Ochronie Zdrowia 2023.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.