Wyślij
Udostępnij:
 
 
Minister zdrowia w trosce o niewidomych
 
Działy: Aktualności
Minister zdrowia Łukasz Szumowski spotka się ze specjalistami w dziedzinach okulistyki oraz rehabilitacji wzroku, by porozmawiać o problemach pacjentów w dostępie do usług medycznych. Spotkanie w gronie ekspertów i dziennikarzy odbędzie się 11 kwietnia w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych.
Na wizytę u okulisty czeka się kilka miesięcy. Ale żeby się do niego dostać, trzeba najpierw trafić do lekarza pierwszego kontaktu i dostać skierowanie. A gdy już się uda i okaże się, że tracimy wzrok? Kolejne miesiące oczekiwania na badania, wizyty, zabiegi, o rehabilitacji wzroku można tylko pomarzyć, choć jest to świadczenie gwarantowane z NFZ. A jeśli to dziecko choruje? Gdzie szukać okulisty? W jaki sposób przyspieszyć termin zabiegu, np. usunięcia zaćmy, na który czeka się często kilka lat? Z takimi dylematami boryka się większość osób, które potrzebują pomocy okulisty.
Uszkodzenia i choroby narządu wzroku wg danych GUS z 2016 r. ma 2 796 700 osób! Z tego 35% chorych nie jest już w stanie czytać. Z roku na rok grupa ta się powiększa, starzejące się społeczeństwo boryka się z coraz większymi problemami z widzeniem. Dlatego też przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych poprosili ministra zdrowia o spotkanie, podczas którego szukać będą rozwiązania najważniejszych problemów dzisiejszej okulistyki i rehabilitacji wzroku.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe