Archiwum USK, na fot. prof. Jin Bo Tang i prof. Paweł Reichert

Mistrz mikrochirurgii po raz pierwszy odwiedza Polskę

Udostępnij:
Prof. Jin Bo Tang z Chin z Uniwersytetu Nantong, jeden z największych światowych autorytetów mikrochirurgii oraz chirurgii ręki, jest gościem Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Uczestniczy w kursie mikrochirurgicznym, organizowanym przez tę klinikę, wygłosi również dwa wykłady.
Wybitny specjalista mikrochirurgii i chirurgii ręki po raz pierwszy odwiedza Polskę. W czasie swojego pobytu w naszym kraju gości także we wrocławskim ośrodku.

– To dla nas ogromny zaszczyt, ale i potwierdzenie wysokiego poziomu, jaki prezentuje nasza klinika – mówi prof. Paweł Reichert, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Cieszymy się, że ekspert tej rangi operuje z naszym zespołem, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. W naszym zawodzie nauka od mistrza jest niezmiernie ważna i nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze specjalistą najwyższej klasy.

Prof. Jin Bo Tang uczestniczy w zabiegach w zakresie chirurgii ścięgien oraz nerwów obwodowych. To jeden z elementów kursu mikrochirurgicznego, adresowanego przede wszystkim do rezydentów w trakcie tej specjalizacji. Szkolenia młodych lekarzy są ważną częścią działalności wrocławskiej Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki USK.

Podczas wykładów we Wrocławiu prof. Jin Bo Tang opowie o współczesnych metodach leczenia uszkodzeń ścięgien. Zarówno osoba prowadzącego, jak i temat, w którym jest on ekspertem, ściągnęły do auli Uniwersytetu Medycznego mikrochirurgów z całej Polski. Chętni zgłaszali się do udziału w tym wydarzeniu już wiele dni wcześniej. Wizyta wybitnego gościa we wrocławskiej klinice potrwa do czwartku 28 września.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.