Agata Łapińska-Kołodzińska, prezeska Naukowej Fundacji Polpharmy (po prawej), Daniela Piotrowska, dyrektorka Fundacji

Naukowa Fundacja Polpharmy wyróżniona w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Marzena Sygut-Mirek
|
W konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia 2022 – Liderzy Medycyny Naukowa Fundacja Polpharmy otrzymała wyróżnienie w kategorii Placówki Edukacyjne. – To dla nas niezwykle miłe potwierdzenie słuszności i uznania dla podejmowanych przez nas działań – skomentowała nagrodę Daniela Piotrowska, dyrektorka fundacji.
Wyróżnienie odebrała w trakcie uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie prezeska Naukowej Fundacji Polpharmy – Agata Łapińska-Kołodzińska.

– Cieszymy się niezmiernie z wyróżnienia Naukowej Fundacji Polpharmy w tak ważnej kategorii poświęconej edukacji. Fundacja od lat konsekwentnie realizuje działania z zakresu promowania i rozwoju szeroko rozumianych nauk farmaceutycznych i medycznych – mówiła Daniela Piotrowska.

Dodała, że od zeszłego roku fundacja organizuje m.in. cykl debat poświęconych aktualnym tematom związanym z medycyną i nauką, z udziałem ekspertów z różnych ośrodków akademickich i badawczych w Polsce. – Zależy nam na tym, żeby odbiorcami debat byli nie tylko naukowcy i środowisko medyczne, ale również pacjenci – podkreśliła.

– „Bliżej pacjenta” to hasło będące jednym z czterech filarów definiujących obszary, wokół których fundacja skupia aktualnie swoje działania. Wyróżnienie to niezwykle miłe potwierdzenie słuszności i uznania dla podejmowanych przez nas działań. Czujemy jeszcze większą motywację do ich kontynuacji. W planach mamy wiele inicjatyw. Niebawem ogłosimy kolejną edycję Konkursu na Projekt Badawczy, który w tym roku będzie dotyczyć wykorzystania baz danych do poprawy profilaktyki, diagnostyki i terapii. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie informujemy na bieżąco o wszystkich aktywnościach fundacji – wyjaśniała dyrektorka Daniela Piotrowska.

Czym zajmuje się Naukowa Fundacja Polpharmy
Naukowa Fundacja Polpharmy (prezeska Agata Łapińska-Kołodzińska) została założona przez Polpharmę w 2001 r. Jej misją jest wspieranie rozwoju nauk farmaceutycznych i medycznych poprzez finansowanie badań naukowych w tych dziedzinach. Od momentu powołania na ten cel przeznaczono ponad 28 mln zł, przyznano 82 grantów. W 20 edycjach konkursów zgłoszono 889 projektów, a 79 zespołów badawczych mogło kontynuować badania naukowe.

Najnowszą twórczą inicjatywą fundacji jest Konwent Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych organizowany po raz pierwszy we wrześniu 2022 r. Obradom przyświecało hasło „Nauka a przemysł”.

Rektorzy uczelni medycznych, eksperci, analitycy i wybitni specjaliści rozmawiali o możliwościach współpracy i podejmowaniu inicjatyw, które mają służyć rozwojowi i wsparciu najzdolniejszych studentów medycyny i farmacji.

Przeczytaj także: "W centrum uwagi Naukowej Fundacji Polpharmy zawsze jest pacjent".
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.