Maciek Jaźwiecki/Agencja Wyborcza.pl

Nieformalne posiedzenie rady bez minister Leszczyny

Udostępnij:

23 i 24 kwietnia w Brukseli odbędze się nieformalne posiedzenie Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO) z udziałem ministrów zdrowia państw Unii Europejskiej. Jak przekazał „Menedżerowi Zdrowia” rzecznik MZ Damian Kuraś, Izabela Leszczyna nie weźmie w nim udziału. Kto zastąpi szefową resortu?

Nieformalne posiedzenie unijnych ministrów zdrowia będzie okazją do omówienia bieżących spraw dotyczących ochrony zdrowia.

Dyskusje będą koncentrować się na następujących kwestiach:
– zapotrzebowanie na opiekę zdrowotną, niedobór pracownków służby zdrowia, dostępność do usług medycznych, zapewnienie kompleksowej i wysokiej jakości usług, opracowywanie strategii zatrzymywania pracowników i programów podnoszenia kwalifikacii, prace nad dyrektywą w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych w ochronie zdrowia;
– prawodawstwo farmaceutyczne, w tym: bezpieczeństwo lekowe, produkcja, zaopatrzenie, niedobór leków, utworzenie europejskiego wykazu leków o krytycznym znaczeniu, zapewnienie regularnych dostaw;
– prace nad Europejskim Planem Walki z Rakiem (Europe’s Beating Cancer Plan).

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Damian Kuraś, minister zdrowia Izabela Leszczyna nie weźmie udziału w posiedzeniu EPSCO z uwagi na posiedzenie Rady Ministrów i gorący politycznie tydzień w Sejmie.

Szefową resortu zastąpi w Brukseli wicemister zdrowia Katarzyna Kacperczyk.

Menedzer Zdrowia twitter

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.