123RF

O nowościach w leczeniu niewydolności serca i nie tylko

Udostępnij:
Asocjacja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje od 16 do 17 czerwca w Łodzi kolejną doroczną konferencję.
W obszarze niewydolności serca trwa nieustanny postęp diagnostyczny i terapeutyczny.

– Ostatni rok przyniósł przełomy kliniczne i nowe dobre wiadomości z zakresów diagnostyki i terapii niewydolności serca. Doniesienia zostaną przedstawione przez ekspertów z wiodących ośrodków kardiologicznych w Polsce. Program naukowy tegorocznej Konferencji Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego obejmie takie zagadnienia, jak profilaktyka pierwotna i wtórna niewydolności serca, diagnostyka, farmakoterapia, leczenie inwazyjne przezskórne/chirurgiczne, elektroterapia, problematyka ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca oraz teleopieka – mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przewodnicząca ANS PTK.

– W sesji badań platformy naukowej PTK zaprezentowane zostaną badania: POL-HF oraz Myocarditis-PL. Przedstawimy również nowości z kongresu HFA ESC, który odbywał się w Pradze od 20 do 23 maja. Mamy nadzieję, że nasza konferencja będzie miejscem spotkania lekarzy (nie tylko kardiologów), pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów –wszystkich, którzy uczestniczą w procesie diagnostyczno-terapeutycznym pacjenta z niewydolnością serca – dodaje ekspertka.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.