Wyślij
Udostępnij:
 
 
Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Prof. Rafał Drwiła – konsultant krajowy w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii

Redaktor: Iwona Konarska |Data: 26.07.2022
 
 
Nowo powołany konsultant to ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Jana Pawła II w Krakowie oraz profesor nadzwyczajny Katedry i Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
O nowym konsultancie 25 lipca poinformowało na swojej stronie internetowej Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Nowy konsultant to...
W Szpitalu Jana Pawła II prof. Rafał Drwiła pracuje od 1983 roku, w 2002 roku został kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a w 2007 roku jego ordynatorem. Tytuł doktora otrzymał w 1995 roku, natomiast habilitację w 2009 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2016 roku Prezydent RP nadał mu tytuł profesora.

Nowy konsultant posiada Europejski Dyplom Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Prof. Drwiła odbył roczne szkolenie kliniczno-naukowe w Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii, a także szkolenia kliniczne w niemieckim Neustadt oraz Huston w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Zainteresowania naukowe nowo powołanego konsultanta skupiają się wokół profilaktyki utraty krwi podczas zabiegów kardiochirurgicznych oraz ogrzewania pozaustrojowego pacjentów w stanie hipotermii głębokiej. Prof. Drwiła jest autorem i współautorem kilkuset opracowań w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Przeczytaj także: „Nowy konsultant krajowy do spraw rehabilitacji”.

 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.