Fot: KSW1 Rzeszów

Rzeszowski szpital wojewódzki dołączył do Polskiej Federacji Szpitali

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Marzena Sygut-Mirek
|
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (KSW1) przystąpił do Polskiej Federacji Szpitali. Dyrekcja placówki wierzy, że członkostwo wpłynie na podniesienie jakości świadczonych usług i dobrych praktyk zarządzania.
Polska Federacja Szpitali (PFSz) to ogólnopolska organizacja pracodawców zrzeszająca szpitale niezależnie od ich struktury własnościowej, wielkości, profilu specjalistycznego czy modelu działania.

Federacja stawia na system oparty na wartości
Jak przypomniał rzecznik KSW1 Andrzej Sroka, PFSz zrzesza bezpośrednio prawie 300 szpitali, a poprzez porozumienia z lokalnymi i sektorowymi związkami szpitali funkcjonuje jako organizacja parasolowa w sumie dla ponad 500 szpitali.

Celem PFSz jest budowa systemu ochrony zdrowia opartego na wartości. Federacja działa na rzecz lepszego finansowania szpitali, wzrostu znaczenia kadry zarządzającej szpitalami, bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników szpitali, rozwoju innowacyjnych technologii w medycynie, a także na rzecz jakości, dobrych praktyk zarządzania i ochrony danych, edukacji oraz dobrego ustawodawstwa.

Prezes Polskiej Federacji Szpitali prof. Jarosław J. Fedorowski, cytowany przez rzecznika szpitala w przesłanym komunikacie, wyraził radość z przystąpienia KSW1 do federacji.

– Wierzę, że wspólnie będziemy wypracowywać istotne dla placówek, ich pracowników oraz pacjentów rozwiązania służące budowaniu nowoczesnego systemu ochrony zdrowia – napisał w komunikacie prof. Fedorowski.

Wskazał, że w ramach PFSz działają grupy tematyczne dotyczące m.in. rozwoju kadr w ochronie zdrowia, robotyki medycznej, wykorzystania sztucznej inteligencji i najnowocześniejszych technologii w medycynie, a także grupa opracowująca zasady zrównoważonego rozwoju w sektorze szpitalnym.

Członkostwo w federacji to korzyści dla szpitala
Zdaniem dyrektora KSW1 dr. n. med. Janusza Ławińskiego przystąpienie szpitala do federacji jest ważnym wydarzeniem dla placówki.

–Jestem przekonany, że nasze członkostwo będzie miało wymierny wpływ na jeszcze lepsze funkcjonowanie placówki, podniesienie jakości świadczonych usług, dobrych praktyk zarządzania, edukacji oraz dobrego ustawodawstwa. Widzę wiele korzyści i możliwości związanych z wejściem KSW1 do tak prestiżowego grona – podkreślił dyrektor szpitala.

PFSz jest uczestnikiem dialogu społecznego w ochronie zdrowia i głosem polskich szpitali na forum europejskim – w Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, i w globalnym – w Światowej Federacji Szpitali IHF.

Przeczytaj także: „Ile zarabiają dyrektorzy polskich szpitali?”.