Wczorajsze science fiction to dzisiejsza opieka nad pacjentem – odkryj innowacje kształtujące twoje zdrowie

Udostępnij:
Właśnie ukazała się druga edycja przeglądu „AI to nie Sci-Fi”, prezentującego nowoczesne innowacje, które nie tylko inspirują, lecz także transformują oblicze polskiej ochrony zdrowia. Stworzony został przez Koalicję AI w zdrowiu we współpracy z Polską Federacją Szpitali i zespołem ekspertów wZdrowiu.
Przegląd dostarcza informacji o konkretnych rozwiązaniach, które placówki medyczne stosują w swojej codziennej praktyce. To praktyczny przewodnik po transformacji, który wyraźnie pokazuje, że innowacje są są dostępne i stosowalne dla każdej placówki medycznej, otwartej na technologiczne zmiany.

Opieka Zdrowotna w Erze MedTech
W miarę jak kroczymy w przód w kierunku przyszłości opieki zdrowotnej, stajemy w obliczu możliwości, które jeszcze kilka lat temu wydawały się zarezerwowane dla science fiction. Przy pomocy nowoczesnych technologii diagnostyka staje się precyzyjniejsza, a leczenie skuteczniejsze. Innowacje nie są już tylko obietnicą, ale rzeczywistością, która wpływa na życie pacjentów, personelu medycznego i całego systemu opieki zdrowotnej.

Przegląd „AI to nie Sci-Fi” stanowi źródło wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań już wdrożonych w opiece zdrowotnej. Publikacja nie tylko prezentuje konkretne przykłady innowacyjnych rozwiązań, ale również analizuje ich rzeczywiste korzyści dla różnych podmiotów medycznych. Dzięki temu placówki medyczne, personel medyczny i pacjenci lepiej będą mogli zrozumieć, jak nowoczesne technologie mogą wpłynąć na jakość opieki zdrowotnej. To źródło inspiracji dla całego systemu ochrony zdrowia, podkreślające znaczenie innowacji i zachęcające placówki medyczne do wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

Innowacje wdrażane w polskich placówkach medycznych
Szpitale i placówki medyczne w Polsce już teraz odważnie wkraczają na ścieżkę innowacji, wdrażając nowoczesne technologie, które znacząco poprawiają opiekę nad pacjentami i funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej.

– Przegląd „AI to nie Sci-Fi” to nie tylko przegląd rozwiązań technologicznych. To również przegląd korzyści, jakie te rozwiązania przynoszą. To inspiracja dla placówek medycznych, które już teraz mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi, oraz dla tych, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie innowacji – wskazuje Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali oraz Liderka Koalicji AI w Zdrowiu.

W przeglądzie pojawiają się takie rozwiązania jak:

● ICNet (Baxter), który umożliwia zarządzanie i nadzór nad zakażeniami w jednostkach ochrony zdrowia.
● Maxor X (Medtronic), czyli robotyczny asystent do operacji kręgosłupa, pozwalający na wcześniejsze wirtualne zaplanowanie operacji, a następnie precyzyjne odtworzenie ustawień prowadnic podczas zabiegu.
● PulmoRehab (Aidmed), który jest spersonalizowanym systemem opieki nad pacjentami z POChP, obejmującym zdalny monitoring oraz telerehabilitację na bazie metod AI.
● StethoMe, czyli elektroniczny stetoskop z systemem analizy dźwięków osłuchowych, pomagający wykrywać nieprawidłowości układu oddechowego.
● System IC Pen (IC Solutions), który jest oprogramowaniem służącym do tworzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, i która jest wypełniana i podpisywana przez pacjentów.
● Talkie.ai, oferujący zwiększenie dostępności telefonicznej obsługi pacjenta poprzez automatyzację procesów rejestracji medycznej.
● Stoma Alert (PHIN Consulting), stanowiący system zdalnej opieki nad pacjentem stomijnym oraz interwencji w przypadkach nagłych, z którego może skorzystać każdy pacjent z wyłonioną stomią jelitową.

Zapoznaj się z przeglądem!

Oprócz przybliżenia obecnych możliwości, publikacja „AI to nie Sci-Fi” stanowi przewodnik, wskazujący kierunek, w jakim powinna podążyć przyszłość opieki zdrowotnej w Polsce. Jest to także zachęta dla całej branży medycznej, by odważnie podążać śladami innowacji i przekształcać opiekę zdrowotną w Polsce na lepsze. Przegląd wskazuje, że każda placówka medyczna ma potencjał, by stać się liderem w dziedzinie innowacji i przyczynić się do podniesienia standardów opieki zdrowotnej w kraju.

Partnerami tegorocznego wydania są Baxter, Medtronic, Aidmed, StehoMe, IC Solutions, Talkie.ai oraz PHIN Consulting. Partnerem medialnym przeglądu jest Termedia.

Zachęcamy do zapoznania się z przeglądem pod linkiem: https://aiwzdrowiu.pl/wp-content/uploads/2023/09/Przegląd-AI-to-nie-Sci-Fi.pdf
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.