Wyślij
Udostępnij:
 
 
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o personalizacji leczenia stwardnienia rozsianego
Źródło: AL/mat.pras.
Autor: Aleksandra Lang |Data: 22.10.2018
 
 
Szkoła Motywacji to kampania prowadzona przez fundację SM walcz o Siebie. Jej celem jest dostarczanie chorym na SM i ich bliskim informacji o tym, w jaki sposób mogą sobie ułatwić życie z tą chorobą. Jedną z takich metod jest właśnie personalizacja leczenia.
- Nie ma dwóch takich samych przypadków SM, u każdego pacjenta choroba wygląda inaczej – mówi Malina Wieczorek, prezes fundacji SM Walcz o Siebie. – personalizacja leczenia jest postrzegana jako przyszłość terapii w wielu chorobach, jednak w przypadku stwardnienia rozsianego indywidualny dobór terapii ma wyjątkowo duże znaczenie. Wyniki badania społecznego Fundacji SM Walcz o Siebie, przeprowadzonego wśród pacjentów, wyraźnie potwierdzają, że chcą oni wspólnie z lekarzem decydować o wyborze terapii, która może dla nich oznaczać szansę na uniknięcie niepełnosprawności i długie, aktywne życie bez postępu choroby.

W ramach przygotowanych materiałów wideo wybitni eksperci, doświadczeni we współpracy z chorymi na SM, opowiadają m.in. o najnowszych dostępnych terapiach czy aktywnej roli pacjenta w leczeniu. Zebrane materiały stanowią wyczerpujące kompendium wiedzy nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin czy lekarzy.

Idea Szkoły Motywacji

Szkoła Motywacji to wyjątkowo portal edukacyjno-informacyjny dla pacjentów i ich bliskich chorych na stwardnienie rozsiane, stworzony przez Malinę Wieczorek, założycielkę Fundacji SM Walcz o Siebie i wieloletnią inicjatorkę kampanii społecznej nt. stwardnienia rozsianego. Szkoła Motywacji powstała właśnie po to, by pomagać chorym skuteczniej radzić sobie z codziennymi sprawami. Ze Szkołą Motywacji współpracują wybitni trenerzy, specjaliści, lekarze. W specjalnych zakładkach dedykowanych ważnym aspektom codziennego życia pacjentów z SM znajdują się nie tylko informacje na temat choroby i jej leczenia, ale także te dotyczące aktywności zawodowej, macierzyństwa, ruchu, rehabilitacji, diety. Większość materiałów dostępna jest w formie krótkich, przyciągających uwagę i przystępnych materiałów video o charakterze poradnikowym i instruktażowym. Ideą Szkoły Motywacji jest skuteczna i mądra komunikacja, najlepszy sposób by walczyć o siebie i swoje życie w chorobie czy tez wspierając bliską osobę, która mierzy się z diagnozą stwardnienia rozsianego.

Szkoła Motywacji
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe