Znamy laureatów III edycji konkursu „Grant na zdrowie”

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka
|
Laureatami tegorocznego konkursu „Grant na zdrowie” są Stowarzyszenie Nasz Bocian oraz Fundacja Różowa Skrzyneczka. Nagrodzone projekty poruszają istotne, choć często pomijane w dyskusji społecznej problemy związane ze zdrowiem kobiet w Polsce – zdrowie reprodukcyjne oraz wykluczenie menstruacyjne.
Konkurs „Grant na zdrowie” ma na celu wspieranie działań na rzecz poprawy jakości, komfortu życia i zdrowia kobiet. Jego organizatorami są firma Gedeon Richter Polska oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

– Organizacje pacjentów wiedzą najlepiej, jakiej pomocy oczekują ich podopieczni. Organizując konkurs „Grant na zdrowie”, możemy być bliżej pacjentek, wesprzeć je w codziennym życiu i zmaganiach na drodze do zdrowia – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

– Inicjatywy takie jak konkurs „Grant na zdrowie” są szczególnie cenne dla niewielkich organizacji pozarządowych. Dzięki środkom z grantu mogą wdrażać projekty, które mają szanse realnie poprawić sytuację pacjentów – dodaje Igor Grzesiak, wiceprezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Konkurs „Grant na zdrowie” ma już swoją tradycję. Co roku o nagrody w postaci grantów w wysokości 20 000 zł na realizację zwycięskich projektów ubiega się kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. W sumie, w trzech edycjach konkursu, zgłoszonych zostało ok. 130 różnych projektów Propozycje obejmowały szerokie spektrum działań – od promocji profilaktyki, przez podniesienie standardów leczenia, po poprawę jakości życia w chorobie.

W III edycji konkursu ostatecznie uhonorowano dwa wyjątkowe i innowacyjne projekty dotyczące zdrowia kobiet:
• program Sprawdź, w jakim wieku jest Twoja płodność! przygotowany przez Stowarzyszenie na rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji Nasz Bocian,
• program Godne miesiączkowanie na szpitalnych oddziałach ratunkowych Fundacji Różowa Skrzyneczka.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.