Wyślij
Udostępnij:
 
 

Znamy program szczegółowy XI Kongresu Top Nephrological Trends

Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 21.09.2022
 
 
Jakie są zyski, a jakie koszty przeszczepiania nerek od dawców marginalnych? Czy mamy już pigułkę na niedokrwistość? Jak stosować leki moczopędne u chorych z przewlekłą chorobą nerek? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą wykładowcy podczas jedenastej już edycji kongresu Top Nephrological Trends – 7 i 8 października w Poznaniu.
Program spotkania obejmuje wszystkie istotne kwestie dotyczące diagnozy i terapii chorób nerek. Podczas pierwszej sesji wykładowej zostanie między innymi omówiona kwestia kłębuszkowego zapalenia nerek w erze autoprzeciwciał i biomarkerów, powtarzanych biopsji nerek własnych, a także postępowania terapeutycznego w zapaleniach naczyń w starszym wieku.

Ostre uszkodzenie nerek (acute kidney injury – AKI) to temat, któremu będą poświęcone dwa wykłady podczas kolejnej sesji – mowa będzie zarówno o nowych aspektach diagnostyki AKI, jak i rokowaniach po AKI i sposobach uniknięcia przewlekłej choroby nerek. Poza tym zostaną przedstawione: hamowanie układu dopełniacza w chorobach nerek, choroba Fabry’ego u płci żeńskiej oraz nefro- i kardioprotekcyjne działanie dapagliflozyny u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek.

Podczas sesji trzeciej poruszony zostanie temat niewydolności serca z zachowaną frakcją wyrzutową u chorych na PChN, odrębności dializoterapii u dzieci, a także rzadkich chorób nerek u dzieci. Natomiast podczas ostatniej części pierwszego dnia konferencji wykładowcy zaprezentują miedzy innymi nowe trendy w dializie otrzewnowej, praktyczne aspekty w powikłaniach przetok tętniczo-żylnych do hemodializy oraz nowe kierunki terapii w nefropatii IgA i FSGS.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się od wykładu na temat dotychczasowych doświadczeń w stosowaniu ketoanalogów w programie lekowym w Polsce. W tej części spotkania porównane zostaną również zyski i koszty przeszczepiania nerek od dawców marginalnych oraz omówione zostanie postępowanie z niewydolnym przeszczepem nerki.

Sesja szósta, ostatnia, poświęcona będzie takim kwestiom, jak optymalizacja dializy w wieku podeszłym, przyczyny i skutki sztywności naczyń w przewlekłej chorobie nerek oraz epidemiologia, terapia i rokowanie po udarach niedokrwiennych mózgu w PChN.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i do rejestracji!

STRONA KONFERENCJI
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.